salameno logo

اخبار روز دنیا از دریچه سلام نو

مراسم ۶۰ سالگی «مدرسه اقتصاد» دانشگاه علامه برگزار می‌شود

مراسم ۶۰ سالگی «مدرسه اقتصاد» دانشگاه علامه برگزار می‌شود

رئیس دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی گفت: مراسم نکوداشت «شصت‌سالگی مدرسه اقتصاد» دانشگاه علامه طباطبایی، ۲۶ اردیبهشت برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه علامه طباطبایی، حسن طائی با بیان اینکه مراسم نکوداشت شصت سالگی «مدرسه اقتصاد» دانشگاه علامه طباطبایی، فردا ۲۶ اردیبهشت برگزار می‌شود، اظهار کرد: گردهمایی دانش‌آموختگان دانشکده اقتصاد هرساله با حضور پرشور جمع زیادی از فارغ‌التحصیلان از سوی انجمن دانش‌آموختگان این دانشکده و با برگزاری مراسمی همراه بوده است.

وی گفت: با توجه به مصادف شدن برگزاری این مراسم با شصتمین سال تأسیس دانشکده اقتصاد بر آن شدیم تا مراسمی مشترک و با دعوت از دانش‌آموختگان، استادان پیشکسوت و بازنشسته و کارکنان علمی و اداری این دانشکده برگزار کنیم.

رئیس دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی با اشاره به سابقه شکل‌گیری و تأسیس مدرسه اقتصاد در سال ۱۳۳۸ گفت: دانشکده اقتصاد با پیشینه‌ای که به زمان تأسیس مدرسه عالی بازرگانی بازمی‌گردد، یکی از ریشه‌دارترین دانشکده‌های اقتصاد در کشور است و با دارا بودن بیشترین تعداد عضو هیئت علمی در بین دانشکده‌های اقتصاد سراسر کشور تنوعی بی‌بدیل در تخصص‌ها و دیدگاه‌های مختلف داراست.

طائی افزود: دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی همواره به‌عنوان سرمایه‌ای نمادین در آموزش و پژوهش علم اقتصاد در حوزه نظری و کاربردی ایفای نقش کرده است.

لازم به ذکر است این مراسم با سخنرانی حسن طائی رئیس دانشکده اقتصاد و حجت‌الله میرزایی رئیس انجمن دانش‌آموختگان دانشکده اقتصاد و سکینه اشرفی معاون برنامه‌ریزی، توسعه شهری شهرداری تهران، ۲۶ اردیبهشت‌ماه جاری از ساعت ۱۷ الی ۲۰ در محل دانشکده اقتصاد برگزار می‌شود.