تعمیرات وسایل نقلیه موتوری مجازات شکارچی غیر مجاز در تربت حیدریه

تعمیرات وسایل نقلیه موتوری مجازات شکارچی غیر مجاز در تربت حیدریه

تربت حیدریه-رئیس اداره حفاظت محیط زیست تربت حیدریه گفت: شکارچی غیر مجاز در تربت حیدریه براساس حکم دادگاه محکوم به تعمیرات وسایل نقلیه موتوری این اداره شده است.

به گزارش خبرنگار مهر ، داوود نورمحمدی ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران در محل اداره محیط زیست تربت حیدریه اظهار کرد: چندی پیش توسط مأموران حفاظت محیط زیست این شهرستان صیاد پرندگان وحشی دستگیر و به مراجع قضائی معرفی شد.

وی افزود: از این شکارچی لاشه سه قطعه کبک و سه قطعه تیهو و دو قطعه کبک زنده به دست آمده بود و بر اساس حکم دادگاه این صیاد به جای تحمل شش ماه حبس، به بهسازی و انجام تعمیرات وسایل نقلیه موتوری اداره حفاظت محیط زیست تربت حیدریه محکوم شده است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست تربت حیدریه ادامه داد: بر اساس حکم دادگاه وی به تحمل ۲۷۰ ساعت انجام خدمت رایگان در این اداره محکوم شده و چنانچه فرد محکوم از اجرای مفاد حکم خودداری کند برای بار نخست یک چهارم تا یک دوم به مدت یاد شده اضافه می‌شود و در صورت تکرار، مجازات زندان برای او اجرا خواهد شد.

نورمحمدی تاکید کرد: صدور آرای جایگزین بر اساس ماده ۷۹ قانون مجازات اسلامی علاوه بر برخورد با متخلفان و تنبیه آنان، می‌تواند کمک شایانی به حفاظت از محیط زیست منطقه کند.