جشن گلریزان فرصت مناسبی برای آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد است

جشن گلریزان فرصت مناسبی برای آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد است

سنندج - استاندار کردستان گفت: امیدواریم با کمک مردم نوع دوست کردستان، خصوصاً افراد متمکن امسال در جشن گلریزان شاهد آزادی تعداد بیشتری از زندانیان جرایم غیر عمد به نسبت سال گذشته باشیم.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی استانداری کردستان، بهمن مرادنیا صبح امروز در جمع اعضای ستاد دیه استان کردستان، بر استفاده از ظرفیت خیرین برای آزادی زندانیان جرایم غیر عمد تاکید کرد و اظهار داشت: معتقدم باید از ظرفیت خیرین و افراد متمکن داخل و خارج استان در این امر خیر استفاده شود.

وی با بیان اینکه کار ستاد دیه و کمک به خانواده‌های زندانی کاری انسانی و خداپسندانه است، افزود: امیدوارم مجموعه این تلاش‌ها مورد قبول خداوند بزرگ و بسترساز ایجاد کارهای خیرخواهانه بیشتر در جامعه باشد.

استاندار کردستان به وضعیت و شرایط نامناسب اقتصادی مردم در شرایط فعلی کشور اشاره کرد و ادامه داد: درآمد سرانه مردم استان به نسبت سایر استان‌های کشور پایین است و نباید از مردم عادی انتظار کمک زیادی به ستاد دیه بود.

برگزاری ۱۱ جشن گل‌ریزان در کردستان

مدیرکل زندان‌های استان کردستان نیز در این دیدار بیان کرد: در طول ماه مبارک رمضان ۱۱ جشن گل‌ریزان در شهرستان‌های مختلف این استان با هدف کمک به آزادی زندانیانی که به دلیل جرایم غیرعمد همچون بدهکاری مالی، تصادف، مهریه و نفقه در زندان به سر می‌برند، برگزار می‌شود.

اسحاق ابراهیمی حضور مردم استان در جشن‌های گل‌ریزان را درخور توجه دانست و یادآور شد: خوشبختانه مردم نوع دوست کردستان هر ساله با حضور سبز خود در جشن‌های گل‌ریزان، زمینه آزادی تعدادی از زندانیان جرایم غیرعمد را فراهم می‌کنند که قطعاً انجام اینگونه کارهای خداپسندانه، دارای اجر و پاداش فراوانی نیز نزد خداوند متعال خواهد بود.

وی از برگزاری ۱۱ جشن گل‌ریزان در سطح استان و در ماه پر خیر و برکت رمضان خبر داد و گفت: در حال حاضر ۳۲۰ زندانی جرایم غیرعمد کردستانی در ماه مبارک رمضان چشم انتظار دستان سخاوتمند هم نوعانشان هستند و امیدواریم امسال نیز حضور گسترده مردم خون گرم کردستانی، نویدبخش آزادی تعداد قابل توجهی از زندانیان جرایم غیرعمد باشد.

گفتنی است بر اساس برنامه زمان بندی روز ۲۲ اردیبهشت ماه جشن گل‌ریزان در سریش‌آباد، روز ۲۴ اردیبهشت ماه در کامیاران، روز ۲۹ اردیبهشت ماه در بیجار و دیواندره، روز ۳۰ اردیبهشت ماه در مریوان، بانه و قروه، روز یکم خرداد ماه در سقز و سنندج، روز ششم خرداد ماه در دهگلان و روز نهم خرداد ماه سال جاری نیز این جشن در دلبران برگزار می‌شود.