هفتمین محموله کمک‌های مردمی به مناطق سیل زده ارسال شد

هفتمین محموله کمک‌های مردمی به مناطق سیل زده ارسال شد

بیرجند-مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی گفت: هفتمین محموله کمک‌های مردمی شامل ۲۷ قلم جنس برای آسیب دیدگان از سیل ارسال شد.

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی، محمد رحیم شهریاری صبح چهارشنبه اظهار کرد: هفتمین محموله کمک‌های مردمی شامل ۲۷ قلم جنس به ارزش تقریبی ۵۰۰ میلیون ریال به مناطق سیل زده ارسال شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه تاکنون بالغ بر ۹ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال ارزش کمک‌های نقدی و غیر نقدی جمع‌آوری شده است، گفت: مبلغ ۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال از طریق صندوق‌ها و دستگاه‌های پوز برای سیل‌زدگان جمع‌آوری شده است.

شهریاری کمک‌های غیر نقدی جمع‌آوری شده را بیش از ۴ میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: این محموله شامل پوشاک، البسه، پتو، مواد غذایی، مواد شوینده و وسایل بازی کودکان است که برای روستاهای آسیب دیده از سیل منطقه درحِ شهرستان سربیشه ارسال شد.

وی ارسال ۸۲۰ بسته مواد غذایی یک ماهه، دو هزار تخته موکت، ۸۰۰ چادر امدادی، ۲ هزار و ۵۰۰ تخته پتو، اعزام نیروهای انسانی به استان‌های سیل‌زده را از جمله کمک‌های امدادی خراسان‌جنوبی از ابتدای سال جاری به مناطق سیل‌زده عنوان کرد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی با بیان اینکه وسعت آسیب‌ها در مناطق سیل‌زده، ادامه کمک‌های مردم به این مناطق را ضروری کرده است، یادآور شد: عموم مردم استان می‌توانند کمک‌های نقدی خود را با شماره‌گیری کد دستوری #۱۱۲* و یا واریز به حساب ۹۹۹۹۹ به نام جمعیت هلال‌احمر نزد تمامی بانک‌ها و همچنین شماره کارت‌های ۶۱۰۴۳۳۷۹۹۹۹۹۹۹۹۶ نزد بانک ملت و ۵۸۹۴۶۳۱۸۵۰۲۵۹۷۳۰ نزد بانک رفاه کمک‌های نقدی خود را واریز کنند.