نیازمندی تولید کنندگان به مشاور حقوقی/صدای مطالبه‌گری بلندتر شود

نیازمندی تولید کنندگان به مشاور حقوقی/صدای مطالبه‌گری بلندتر شود

بیرجند-نیازمندی تولید کنندگان به وکیل متخصص در امور بیمه و مالیات، ضرورت مطالبه گری رسانه‌ها و اجرا نشدن برخی ازمصوبات ستاد رفع موانع رونق تولید در کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی بیرجند مطرح شد.

به گزارش خبرنگار مهر ، حمیدرضا امینی در جلسه کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی بیرجند اظهار کرد: با توجه به مشکلات و مسائل واحدهای تولیدی در ارتباط با سه حوزه بانکی، تأمین اجتماعی و دارایی با یک مشاور حقوقی خبره برای همکاری با اتاق بازرگانی گفت و گو شده است.

رئیس کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بیرجند بیان کرد: البته چگونگی همکاری با این مشاور حقوقی و اولویت‌های همکاری با این وکیل خبره باید با همکاری اعضای کمیسیون صنعت بررسی شود.

امینی ادامه داد: برای تولید برنامه صدای تولید خراسان‌جنوبی با صدا و سیما رایزنی‌هایی صورت گرفته است که در این زمینه صدا و سیما علی‌رغم تمایل برای همکاری دغدغه‌هایی را مطرح کرد.

برنامه صدای تولید به صورت میزگرد اجرا شود

وی افزود: بر اساس گفته مدیران صدا و سیمای خراسان‌جنوبی رسانه ملی نمی‌تواند تبدیل به کانون نقادی یک طرفه از دستگاه‌ها و نهادهای اجرایی شود و از این جهت برنامه صدای تولید باید به صورت میزگرد باشد.

رئیس کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بیرجند گفت: تولید برنامه به صورت میزگرد زمینه پاسخگویی همزمان به انتقادات و سوالات طرح شده توسط تولید کنندگان را فراهم می‌آورد.

امینی اظهار کرد: در زمینه برپایی نمایشگاه محصولات و توانمندی‌های خراسان‌جنوبی در مرز نیز با گمرک خراسان‌جنوبی گفت‌وگوهای لازم صورت گرفته و از طرف گمرک اعلام آمادگی برای برپایی چنین نمایشگاهی شده است.

مسائل صنفی با عزم جمعی حل می‌شود

وی با اشاره به اینکه همه ما مسائل و مشکلات حوزه تولید در کشور و خراسان‌جنوبی را می‌دانیم، بیان کرد: هدف از برگزاری جلسات نیز تنها طرح مشکلات و معضلات نیست بلکه به دنبال حل مسائل صنفی با یک عزم جمعی هستیم.

رئیس کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بیرجند یادآور شد: امیدواریم با انتخاب یک وکیل و مشاوره حقوقی کارآمد و متخصص در سه حوزه بانک، بیمه و مالیات و دارایی بتوانیم یک گام مهم در راستای حل مشکلات برداریم.

محمد علی رمضانی نایب رئیس اتاق بازرگانی بیرجند نیز در این جلسه پیرامون شیوه همکاری با مشاوره حقوقی و وکیل متخصص در امور مرتبط با مباحث تولید گفت: اتاق بازرگانی می‌تواند هزینه مشاوره وکیل را بپردازد ولی اگر بعد از مشاوره نیاز به عقد قرارداد وکالت بود، خود تولید کننده با آن وکیل قرارداد ببندد.

رسانه‌ها سهم تولیدات خراسان‌جنوبی در بازار را بررسی کنند

وی با اشاره به ضرورت مطالبه گری رسانه‌ها به ویژه رسانه ملی در انعکاس مشکلات و مسائل واحدهای تولیدی بیان کرد: دوربین رسانه ملی باید در شهرک صنعتی به میان واحدهای تولیدی رفته و علت غیر فعال بودن آنان را بپرسد.

نایب رئیس کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی بیرجند ادامه داد: از طرف دیگر رسانه‌ها باید بررسی کنند که تولیدات خراسان‌جنوبی چه سهمی از بازار را در اختیار دارد.

رمضانی با اشاره به اینکه گاه مصوبات ستاد تسهیل و رفع موانع رونق تولید اجرا نمی‌شود، یادآور شد: این موضوع باید پیگیری و علت آن مشخص شود.

طرح مسائل و مشکلات تولیدکنندگان در رسانه ملی، آشنا نبودن برخی از تولیدکنندگان با حق و حقوق قانونی در سه حوزه بیمه، بانک و مالیات، فرا قانونی عمل کردن برخی از کارکنان اداری خراسان‌جنوبی و نیاز تولیدکنندگان خراسان‌جنوبی به وکیل حقوقی متخصص از جمله مسائل مطرح شده در کمیسیون صنعت خراسان جنوبی بود.