تسهیل صدور مجوز تولید در اردبیل به رشد ۵۱ درصدی اشتغال منتج شد

تسهیل صدور مجوز تولید در اردبیل به رشد ۵۱ درصدی اشتغال منتج شد

اردبیل - مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری اردبیل تاکید کرد که تسهیل صدور مجوز تولید در این استان طی سال ۹۷ به رشد ۵۱ درصدی اشتغال پیش‌بینی منتج شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر ، قادر تقی زاده روز چهارشنبه در جلسه بررسی و رفع موانع تولید در اردبیل از رشد ٥١ درصدی اشتغال پیش بینی شده در مجوزهای صادره در سال ٩٧ نسبت به سال ٩٦ خبر داد.

وی با بیان اینکه در سال ٩٦ اشتغال پیش بینی شده برای ٤٠٦ جواز تأسیس و موافقت اصولی صادره ۱۲ هزار و ٢٤ نفر بود، یادآور شد: در سال گذشته این تعداد برای ٦٤٦ مجوز صادره از طرف سه دستگاه صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ۱۸ هزار و ٢٦٤ نفر بوده است.

به گفته مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری اردبیل در سال قبل و در حوزه صنعت، معدن و تجارت برای ٤٣٦ طرح ۱۴ هزار و ٧٣٥ نفر و در حوزه جهاد کشاورزی برای ١٣٧ طرح هزار و ٢١٦ نفر و برای ٧٠ طرح حوزه میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری دو هزار و ٢٥٣ نفر پیش بینی شده بود.

وی افزود: برخی از مجوزها از جمله مجوزهای صادره برای دامداری‌های سنتی توسط سازمان جهاد کشاورزی و یا صدور پروانه‌های کسب در حوزه صنعت و معدن و همچنین اشتغال پیش بینی شده برای سایر دستگاه‌ها در این آمار لحاظ نشده است.

متقی زاده ضمن اشاره به تاکید استاندار اردبیل بر ایجاد اشتغال بیان داشت: سعی داریم با تسهیل صدور مجوز و رفع موانع تولید در پنجره واحد سرمایه گذاری و ستاد تسهیل و کارگروه اشتغال و همچنین کمیته حمایت قضائی و ستاد اقتصاد مقاومتی زمینه تسهیل و رشد سرمایه گذاری در استان اردبیل را فراهم کنیم.