خطوط ریلی سیل زده در شمال تثبیت و مرمت شد

خطوط ریلی سیل زده در شمال تثبیت و مرمت شد

ساری - مدیرکل راه آهن شمال با اشاره به اینکه تثبیت و مرمت خطوط ریلی آسیب دیده ناشی از سیلاب در حوزه ریلی شمال انجام شد گفت: در حال حاضر مشکلی در حوزه ریلی نداریم.

یوسف گران پاشا در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به آسیب ناشی از سیلاب به حوزه ریلی در مازندران اظهار داشت: خطوطی که براثر سیل جابجا شده بودند نسبت به بازگرداندن آن به جایگاه اولیه و تثبیت آن اقدام شده است.

وی با اظهار اینکه در حال حاضر تردد قطار با ایمنی کامل در مسیر ریلی شمال در حال انجام است ادامه داد: همزمان با وقوع سیلاب نسبت به تغییر واریان برخی نقاط خطوط ریلی اقدام شده بود و اکنون به مکان اولیه جابجا شدند.

مدیرکل راه آهن شمال با عنوان اینکه نسبت به تثبیت خط ریلی ایستگاه زیرآب که براثر سیل دچار رانش شده بود، اقدام شده است گفت: از شنبه آینده می‌توان نسبت به تغییر و جابجایی واریان خط زیراب اقدام کرد اما برای مرمت اساسی آن باید دیواره سازی حریم رودخانه صورت گیرد.

گران پاشا به تخصیص اعتبار برای دیواره سازی حریم خط ریلی در زیرآب با تلاش دستگاه‌های مختلف اشاره و اضافه کرد: در دیگر مناطق ریلی استان، رانش نداشتیم و فقط با آبگرفتگی مواجه بودیم که مشکل حل شده است.

وی اعتبارات مورد نیاز برای جبران خسارت سیل در حوزه ریلی را ۴۵ میلیارد تومان بیان کرد.