طرح‌های ویژه در حوزه آسیب‌های اجتماعی حمایت مالی می‌شوند

طرح‌های ویژه در حوزه آسیب‌های اجتماعی حمایت مالی می‌شوند

یزد ـ مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد گفت: طرح‌های ویژه در حوزه آسیب‌های اجتماعی با محوریت پیشگیری و مقابله در زمان وقوع، حمایت مالی می شوند.

به گزارش خبرنگار مهر ، فخر السادات خامسی هامانه در نخستین کارگروه فرهنگی تخصصی در شهرستان مهریز اظهار داشت: آسیب‌های اجتماعی خاص شهرستان مهریز در قالب طرح‌های فوق العاده به مدیرکل امور اجتماعی در استانداری یزد ارائه شود.

وی با اشاره به مهم بودن جذب بودجه افزود: روسای هر اداره می‌توانند در تعامل با مدیرکل مربوط به خود، جذب بودجه بیشتری در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و ترویج فرهنگ تخصصی در رفع مشکل به یک طرح جامع و کامل در جهت رفع مشکل برسد.

خامسی هامانه ادامه داد: متأسفانه در بحث فرهنگی آسیب‌های اجتماعی دغدغه‌ای از سوی مسئولان مرتبط وجود ندارد و فقط به انجام بخش‌نامه های کشوری و استانی اکتفا شده و هیچ دستگاهی ابتکار و نوآوری از خود نداشته است.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد با اشاره به دغدغه اصلی رهبری در خصوص فرهنگ و آسیب‌های اجتماعی عنوان کرد: اعتیاد، طلاق و مفاسد اخلاقی مهم‌ترین آسیب از دیدگاه رهبری است که باید از سازمان‌های مردم نهاد و NGO ها کمک گرفت.

وی افزود: اولویت کار امور اجتماعی در مناطق حاشیه نشین، حاد و بحرانی، آسیب دار و آسیب خیز است که شهرستان مهریز در زمره شهرهای آسیب‌دار و آسیب خیز قرار دارد و از طریق سه منبع جذب اعتبارات خیری، ادارات و مشارکتی بین امور اجتماعی کل و ادارات طرح‌های فوق العاده را ارائه می‌دهد.

خامسی هامانه خاطرنشان کرد: در صورت ارائه طرح‌های فوق العاده و با جزئیات، امور اجتماعی استانداری از آنها حمایت و بودجه مورد نظر را تأمین می‌کند.

وی تاکید کرد: کارگروه فرهنگی تخصصی در مهریز باید به صورت مدون و منظم با عضویت صاحبان تخصص و نظارت کامل ادامه پیدا کند.

خامسی همچنین با اشاره به تعداد ثمن‌های فعال در شهرستان مهریز عنوان کرد: ۱۱ ثمن در تخصص‌های آسیب‌های اجتماعی، خیران، بانوان و ورزشی که مورد تاکید رهبری است فعال هستند که می‌تواند ظرفیت شغلی و فرهنگی خوبی را برای مهریز به ارمغان بیاورد.