چابک سازی نیروی انسانی شهرداری کرمان در دستور کار است/ بازنشستگی ۱۵۰ نفر

چابک سازی نیروی انسانی شهرداری کرمان در دستور کار است

کرمان - معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار کرمان بر ضرورت چابک سازی نیروی انسانی در شهرداری کرمان تاکید کرد.

رضا دادگر در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به ایجاد دو معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی و مالی و افتصادی در شهرداری‌های کشور بر اساس ابلاغیه وزارت کشور اظهار کرد: پس از شروع به کار معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی، اولین موضوعی که مدنظر قرار گرفت، چابک سازی نیروی انسانی شهرداری بود ضمن اینکه شهردار کرمان نیز بر این مسئله تاکید دارند.

معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار کرمان با بیان اینکه موضوع مهم دیگر، تدوین برنامه‌های بلند مدت و کوتاه مدت شهرداری کرمان است، گفت: شهرداری کرمان با دانشگاه تفاهم نامه‌ای امضا کرد که طی آن مقرر شده برنامه علیاتی شهرداری کرمان تدوین شود.

وی ادامه داد: در این زمینه تاکنون جلسات متعددی با حضور اساتید متخصص دانشگاه برگزار شد که امیدواریم در سال جدید برنامه عملیاتی (بلند مدت) شهرداری کرمان را آماده و رونمایی کنیم.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان اینکه در حوزه مسائل رفاهی کارکنان نیز هر کاری که از عهده سیستم بر می آمده انجام داده ایم که از جمله می‌توان به حمایت شهردار کرمان برای عملیات تجهیز مجتمع رفاهی مشهد اشاره کرد، افزود: در رابطه با آموزش نیروهای انسانی، ض من ضروری بودن آموزش‌های کاربردی، دوره‌هایی در زمینه‌های مختلف کاری و روند ارتباط با ارباع رجوع داده و برای سال جدید نیز برنامه‌های در بخش آموزش دیده شده است.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به توجه جدی به حق و حقوق و نوع قرارداد کارکنان شهرداری اشاره کرد و اظهار کرد: تا پایان سال ۹۷ تعداد کارکنانی که بازنشسته شدند به ۱۵۰ نفر رسید که تلاشمان بر آن است تمامی حق و حقوق آنها پرداخت شود.