آغاز اجرای طرح پلیس اصفهان برای مقابله با «دور دور» و «سگ‌گردانی»

آغاز اجرای طرح پلیس اصفهان برای مقابله با «دور دور» و «سگ‌گردانی»

اصفهان - رئیس پلیس راه استان اصفهان گفت: خودروی رانندگان متخلف دارای مظاهر علنی فساد شامل شیشه‌های دودی غیرمجاز، آلودگی صوتی، سگ گردان و غیره توقیف می‌شود.

سرهنگ رضا رضایی در گفت و گو با خبرنگار مهر ، اظهار داشت: پلیس راهور استان اصفهان در راستای عمل به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر برخورد با رانندگان هنجار شکن نسبت به اجرای طرح مقابله با دور دور اقدام کرده است و بر این اساس با رانندگانی که اقدام به پرسه زنی در خیابان به قصد ایجاد مزاحمت برای نوامیس و شهروندان می‌کند برخورد می‌شود.

وی افزود: علاوه بر این پلیس اصفهان با خودروهای دارای مظاهر علنی فساد از جمله شیشه‌های دودی غیرمجاز، آلودگی صوتی، متظاهر به بدحجابی و خودروهای سگ گردان نیز برخورد جدی خواهد داشت.

رئیس پلیس راه استان اصفهان با بیان اینکه این طرحی از دو هفته پیش آغاز شده است که البته در سال‌های گذشته نیز وجود داشته است، گفت: در رویکرد جدید، این طرح تا پایان تابستان به شکل مستمر در شب‌های پنج شنبه و جمعه در محدوده‌های شمال شهر و جنوب شهر اصفهان اجرا می‌شود.

توقیف ۲۸۰ خودروی متخلف در دو هفته گذشته

وی با بیان اینکه در هفته گذشته ۱۲۳ فقره دستگاه و هفته قبل از آن نیز ۱۵۷ دستگاه خودروی افراد متخلف توقیف شد، گفت: این طرح استانی است و در تمامی شهرستان‌های استان اصفهان اجرا می‌شود.

رضایی با بیان اینکه ترخیص وسیله نقلیه منوط به عدم شکایت قضائی است، ابراز داشت: شخص راننده به پلیس اطلاعات معرفی می‌شود و در صورتی که دستور قضائی در ارتباط با راننده وجود نداشته باشد خودرو، پس از گذراندن دوره‌های آموزشی توسط راننده ترخیص می‌شود.