اختصاص بیش از۱۴۳ میلیارد تومان برای اشتغال مددجویان خراسان شمالی

اختصاص بیش از۱۴۳ میلیارد تومان برای اشتغال مددجویان خراسان شمالی

بجنورد- مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی از اختصاص بیش از ۱۴۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار برای توسعه اشتغال مددجویان تحت حمایت این نهاد در سال ۹۸ خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر ، مجید الهی راد با اشاره به برنامه‌های پیش‌بینی‌شده این نهاد در سال ۹۸، اظهار کرد: امسال درمجموع بیش از ۱۴۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار برای توسعه اشتغال مددجویان این نهاد اختصاص‌یافته که ۸۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان آن از محل بانک‌های عامل به مددجویان این نهاد پرداخت می‌شود.

الهی راد با اشاره به طرح‌های اشتغال روستایی، افزود: همچنین ۴۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در حوزه توسعه اشتغال پایدار روستایی طی امسال به این نهاد اختصاص‌یافته که با توجه شرایط بومی مناطق روستایی و محروم این استان پرداخت می‌شود.

وی همچنین به برنامه‌های آموزش فنی و حرفه‌ای این نهاد برای شناسایی استعدادها و رشد توانمندی‌های مددجویان در سال جاری اشاره و تصریح کرد: طبق برنامه‌های پیش‌بینی‌شده امسال، سه هزار و ۷۰۰ نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد این استان از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به‌صورت کوتاه‌مدت و بلندمدت بهره‌مند می‌شوند.

وی در ادامه به آمار اشتغال سال گذشته اشاره کرد و گفت: در حوزه اشتغال در سال گذشته دو هزار و ۳۶۵ طرح اشتغال بااعتباری بیش از ۷۸ میلیارد و ۳۱۷ میلیون تومان به اجرا رسیده که ۲۶۷ طرح با اعتبار بیش از پنج میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان از محل منابع امدادی هزینه شده است.

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی بیان کرد: از محل منابع بانکی در حوزه اشتغال یک هزار و ۳۸۱ طرح با اعتبار حدود ۳۰ میلیارد تومان اجراشده و همچنین ۷۸ طرح نیز به‌صورت تلفیقی از محل منابع بانکی وامدادی بااعتباری حدود چهار میلیارد تومان به اجرا رسیده است.

الهی راد در زمینه تسهیلات پرداختی اشتغال پایدار روستایی اظهار کرد: در حوزه اشتغال پایدار روستایی ۵۵۶ طرح بااعتباری بیش از ۳۷ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان پرداخت‌شده است.

وی همچنین میزان آموزش‌های اشتغال فنی و حرفه‌ای طی سال گذشته را سه هزار و ۵۰۰ مورد اعلام کرد.