شکر ۴۲۰۰تومانی به قیمت ۱۰هزار تومان در بازار تبریز به فروش می رسد

شکر ۴۲۰۰تومانی به قیمت ۱۰هزار تومان در بازار تبریز به فروش می رسد

تبریز- استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به عرضه شکر با قیمت ۴۲۰۰ تومانی در استان گفت: برخی سودجویان شکر ۴۲۰۰تومانی را به قیمت ۱۰هزار تومان در بازار تبریز به فروش می رسانند.

به گزارش خبرنگار مهر ، محمدرضا پورمحمدی عصر امروز سه شنبه در کمیته مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان که در محل استانداری آذربایجان شرقی در تبریز برگزار شد اظهار داشت: مبارزه با گران‌فروشی و قاچاق کالا در استان باید با جدیت بیشتری ادامه داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه با متخلفان در بازار برخورد می‌شود، افزود: برخی افراد سودجو ثبات قیمت‌ها را در بازار به هم می‌زنند و ما به شدت با این افراد برخورد می‌کنیم.

پورمحمدی با اشاره به اینکه افراد سودجو در مسیر اهداف دشمنان حرکت می‌کنند، ادامه داد: دشمن در حال ضربه زدن به اقتصاد کشورمان و ایجاد نارضایتی عمومی در جامعه است.

وی با بیان اینکه برخورد با احتکار و گران فروشی یکی از اولویت‌های استان است، گفت: تمامی دستگاه‌های زیربط در این موضوع باید همکاری بیشتری با سازمان تعزیرات حکومتی داشته و متخلفان از قوانین و مقررات به دستگاه قضائی معرفی شوند.

استاندار آذربایجان شرقی ادامه داد: به عنوان نمونه شکر که به قیمت ۴,۲۰۰ تومان به فروشندگان ارائه شده است متأسفانه در بازار به قیمت ۱۰ هزار تومان به دست مصرف کننده می‌رسد.

وی با اشاره به تولید برنج در استان گفت: هیچ فردی حق خارج کردن گندم از استان را ندارد و با متخلفان در این خصوص برخورد می‌شود، باید در صورت مشاهده این موضوع محموله‌های گندم به سیلوهای استان انتقال یابند.

گفتنی است در این جلسه مصوب شد تا منطقه آزاد ارس به موازات فعالیت کالای همراه مسافر در محدوده خداافرین نسبت به راه اندازی سیستم جامع مسافری گمرکی در مرکز خداآفرین اقدام کند. همچنین منطقه آزاد ارس در خداآفرین محدوده محصور و مسقف غرفه دار که دارای یک ورودی باشد را جهت راه‌اندازی عرضه کالای همراه مسافر به گمرک ایران معرفی کند.