پارک علم و فناوری ارتباط بین دانشگاه‌ها با صنایع را افزایش دهد

پارک علم و فناوری ارتباط بین دانشگاه‌ها با صنایع را افزایش دهد

تبریز- استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به ضرورت ارتباط بین صنعت و دانشگاه گفت: پارک علم و فناوری استان ارتباط بین دانشگاه‌ها با صنایع را افزایش دهد.

به گزارش خبرنگار مهر ، محمدرضا پورمحمدی عصر امروز سه شنبه در مراسم رونمایی از طرح‌های فناورانه استان در پارک علم و فناوری تبریز گفت: ایران رتبه خوبی در تولید علم بین کشورهای مختلف جهان دارد و هم اکنون ما در رده شانزدهم دنیا از نظر تولید علم هستیم.

وی با بیان اینکه متأسفانه در این بین بیکاری جوانان و فارغ التحصیلان دغدغه بزرگی برای مسئولان است، ادامه داد: بیکاری اصلی‌ترین مشکل کشور است و باید با اتخاذ تصمیمات لازم، فرصت‌های مناسب برای اشتغال جوانان فراهم شود.

پورمحمدی با اشاره به اینکه نرخ بیکاری در بین فارغ التحصیلان دانشگاهی به بیش از ۲۵ درصد رسیده است، افزود: ارتباط صنایع با دانشگاه‌ها می‌تواند باعث جذب فارغ التحصیلان در مراکز صنعتی شود.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه پارک علم و فناوری در ارتباط دادن مراکز دانشگاهی با صنعت نقش مهمی بر عهده دارد، ادامه داد: ارتباط دادن واقعی صنعت و دانشگاه یکی از دغدغه‌های اصلی مدیریت استان است.

وی با بیان اینکه باید شاهد افزایش ارتباط صنعت و دانشگاه باشیم، گفت: ایجاد اشتغال پایدار برای فارغ التحصیلان دانشگاهی و به روز شدن تکنولوژی مورد استفاده در صنایع استان با تقویت ارتباط صنعت با دانشگاه ممکن می‌شود.

پورمحمدی به وابستگی اقتصاد کشور به نفت اشاره کرد و ابراز داشت: این مسئله باعث شده تا توجه خاصی به تولید ثروت از علم نداشته باشیم که این درست و اصولی نیست و باید برای خودکفایی اقتصاد کشور و تولید پول از ایده‌های علمی تلاش کنیم.

استاندار آذربایجان شرقی به راه‌اندازی کارخانه نوآوری در استان نیز اشاره داشت و گفت: برگزاری استارتاپ‌ها برای صنعتگران و تولیدکنندگان در این خصوص مهم است و ما در استان از نخبگان دانشگاهی و شرکت‌های دانش بنیان و طرح‌های فناورانه حمایت می‌کنیم.