مخترعان یزد نیاز صنعتگران را تامین می‌کنند

مخترعان یزد نیاز صنعتگران را تامین می‌کنند

یزد ـ رئیس بنیاد نخبگان استان یزد گفت: با راه اندازی میز خدمت صنایع، مخترعان یزد با صنعتگران تعامل می کنند که حاصل این تعامل، رفع نیاز صنعتگران در زمینه ماشین آلات است.

به گزارش خبرنگار مهر ، سید مهدی کلانتر عصر امروز در ستاد راهبردی و مدیریت اقتصادی مقاومتی استان یزد که با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور برگزار شد، اظهار داشت: صنایع یزد با مشکلاتی در زمینه تأمین قطعات و مواد اولیه مواجه هستند که این امر باعث کاهش تولید و یا حتی توقف تولید آنها شده از این‌رو برای رفع این مشکل به دنبال هماهنگی با مخترعان و مبتکران هستیم.

وی بیان کرد: برای رفع این مشکلات سه حلقه صنعت، مخترعان و منابع مالی مدنظر قرار گرفته‌اند که در این راستا در حلقه اول به سراغ مخترعان متفرقه، فارغ التحصیلان یا شاغلان تحصیل مراکز فنی و حرفه‌ای، علمی و کاربردی و … رفته و تلاش کرده‌ایم ارتباط آنها را با صنایع برقرار کنیم.

کلانتر خاطرنشان کرد: برای حلقه منابع مالی نیز به سراغ خانه صنعت، اتاق بازرگانی و صنعتگران رفته‌ایم و به دنبال ایجاد پرتالی هستیم که صنعتگران نیازهای خود را در آن بارگذاری کنند و مخترعان نیز با کسب اطلاع از این نیازها به تأمین آن بپردازند.

رئیس بنیاد نخبگان استان یزد عنوان کرد: اکنون بخشی از این اقدام انجام شده و تاکنون ۱۰ قطعه از نیازهای صنعتگران توسط آنها اعلام شده که مخترعان و نخبگان یزد در حال ساخت و طراحی آن هستند.