گلایه فعالان اقتصادی خسارت‌دیده از سیل از عملی نشدن قول مسئولان

گلایه فعالان اقتصادی خسارت‌دیده از سیل از عملی نشدن قول مسئولان

خرم‌آباد- رئیس اتاق بازرگانی لرستان گفت: اغلب مراجعاتی که از سوی فعالان اقتصادی خسارت دیده از سیل به ما می‌شود حاکی از آن است که اغلب قول و قرارهای مسئولان به آن‌ها اجرایی نشده است.

به گزارش خبرنگار مهر ، حسین سلاح ورزی عصر امروز سه شنبه در ستاد اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی با اشاره به سیل اخیر اظهار داشت: بسیاری از واحدهای اقتصادی از جمله واحدهای صنفی، گردشگری و خدماتی از این اتفاق به شدت آسیب دیدند.

وی تصریح کرد: کسب و کار این واحدها به دلیل رسوب گل و لای یا تخریب و یا قطع جاده و برق و … دچار اختلالات جدی شده است.

رئیس اتاق بازرگانی لرستان با تاکید بر اینکه برخی از واحدها به صورت نصفه و نیمه به فضای کسب و کار برگشته اند و خیلی‌ها نه، افزود: مراجعاتی که به ما می‌شود مبنی بر این است که اغلب قول و قرارهایی که داده شده هنوز به مرحله اجرا نرسیده است.

سلاح ورزی خاطرنشان کرد: وزرا و مسئولان به صورت شفاهی یا در مصاحبه قول‌هایی داده اند که تسهیلات مالی بدهند، در مورد تأمین اجتماعی و … قول‌هایی داده شده است؛ گلایه فعالان اقتصادی این است که حالا که دیگر سیل فروکش کرده است از نظر عملی و اجرایی به این قول‌ها رسیدگی نمی‌شود.

وی با تاکید بر اینکه خواهش داریم به شکلی یک سیستم نظارتی پیگیر باشد که این وعده‌ها تا جایی که ممکن است اجرایی شود، افزود: نارضایتی‌ها در اصناف رو به افزایش است و اگر برنامه‌ای نداشته باشیم خوب معضلات هم در آینده بیشتر خواهد شد.