ساخت و ساز در بستر رودخاته ها با جدیت جلوگیری شود

ساخت و ساز در بستر رودخاته ها با جدیت جلوگیری شود

قزوین- معاون عمرانی استانداری قزوین گفت: برای کاهش خسارات ناشی از سیل در مواقع بحرانی باید از ساخت و ساز در حریم رودخانه‌های قزوین بشدت جلوگیری شود.

به گزارش خبرنگار مهر ، علی فرخزاد در جلسه ستاد جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز که روز سه شنبه در استانداری برگزار شد اظهار داشت: حادثه سیل اخیر نشان داد اگر در جلوگیری از تخریب رودخانه‌ها کوتاهی کنیم باید خسارات جبران ناپذیری را متحمل شویم.

وی بیان کرد: استان قزوین در زمینه زمین خواری و انتفاع از تغییر کاربری‌ها با سایر استان‌ها تفاوت دارد و با تاکید شورای حفظ حقوق بیت المال در استان لازم است برای جلوگیری از سوءاستفاده سودجویان و پیشگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز جدی تر باشیم.

فرخ زاد تصریح کرد: برای مقابله موثر با ساخت و سازهای غیر مجاز نیازمند همراهی دستگاه قضائی هستیم و از فرمانداران انتظار می‌رود ضمن تعامل و همکاری بیشتر با بنیاد مسکن، دهیاری‌ها و شهرداری‌ها از ساخت و سازهای غیر مجاز جلوگیری کنند.

وی گفت: برخی نواحی منفصل که مستعد ساخت و ساز غیر مجاز هستند باید مورد کنترل دقیق‌تر شهرداری‌ها و شوراها قرار گیرند تا در همان مراحل اولیه ساخت از این اقدام غیر قانونی جلوگیری شود.

معاون عمرانی استانداری قزوین تصریح کرد: در مواردی که نیاز به تخریب باشد پس از اطلاع به فرمانداران و با هماهنگی دستگاه قضائی این کار صورت گیرد.

فرخزاد اظهار امیدواری کرد با مراقبت و کنترل بیشتر در پیشگیری از ساخت و سازها در حریم رودخانه‌ها و اراضی کشاورزی بتوان از خسارت به سرمایه‌های ارزشمند استان جلوگیری کرد.