پرداخت ماهانه ۱۰۰ میلیارد مستمری به مددجویان کمیته امداد اردبیل

پرداخت ماهانه ۱۰۰ میلیارد مستمری به مددجویان کمیته امداد اردبیل

اردبیل - مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل از پرداخت ماهانه بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال مستمری به مددجویان تحت پوشش این نهاد در استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر ، حسین دشتی بعد از ظهر سه شنبه در نشست با خبرنگاران در اردبیل اضافه کرد: بیشتر مستمری‌های پرداخت شده در قالب خدماتی و تسهیلات است.

وی با بیان اینکه تسهیلات ارائه شده با کارمزد چهار درصدی ارائه می‌شود، یادآور شد: سال گذشته از محل تسهلات پرداخت شده بیش از ۹۷ میلیارد ریال در قالب طرح اکرام ایتام و طرح محسنین بوده است.

مدیرکل کمیته امداد استان با اشاره به اولویت این نهاد در بحث خودگفایی بویژه با ایجاد فرصت‌های شغلی یادآور شد: کمیته امداد به دنبال خودکفایی و استقلال اقتصادی مددجویان تحت پوشش بوده و در این راستا با ایجاد اشتغال گام‌های مهمی برداشته است.

وی ایجاد دو هزار ۷۰۰ فرصت شغلی برای مددجویان طی سال گذشته را متذکر شد و تصریح کرد: تعهدات کمیته امداد طی سال گذشته ایجاد دو هزار فرصت شغلی بوده که با برنامه‌های اجرا شده ۷۰۰ فرصت شغلی نیز بیش از تعهدمان ایجاد کردیم.

دشتی با اشاره به حمایت‌های خیرین استان در اجرای برنامه‌ها و طرح‌های مختلف حمایتی، خدماتی و خودکفایی کمیته امداد اردبیل افزود: با فرهنگ‌سازی مطلوب خیرین طی ماه رمضان سال گذشته ۵۱ میلیارد ریال به مددجویان این نهاد کمک کردند که پیش بینی می‌کنیم این رقم امسال افزایش قابل توجهی داشته باشد.

وی اجرای طرح مفاتح الجنه با هدف پیگیری کمک‌های نقدی و غیرنقدی مددجویان در ماه رمضان را مورد تاکید قرار داد و بیان داشت: سال گذشته در قالب این طرح پنج میلیارد ریال به مددجویان کمیته امداد استان کمک شده بود.

مدیرکل کمیته امداد استان در عین حال به طرح‌های مرتبط با ایتام اشاره کرد و متذکر شد: امسال ۱۰۰ درصد ایتام در این استان صاحب سرپناه می‌شوند، ضمن اینکه با توجه به شرایط موجود ۱۲ هزار خانوار جدید شناسایی شده و تحت پوشش قرار گرفته است.