تمهیدات پلیس شرق استان تهران برای برگزاری مراسم های ماه رمضان

تمهیدات پلیس شرق استان تهران برای برگزاری مراسم های ماه رمضان

پردیس- فرمانده انتظامی ویژه شرق استان تهران از تمهیدات پلیس شرق استان تهران برای برگزاری مراسم های ماه رمضان خبر داد.

سردار عبدالرضا ناظری در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان بیان داشت: با حاکم شدن فضای معنوی بر کشور در ماه مبارک رمضان، پایبندی مردم نیز به رعایت شئونات اسلامی نیز افزایش میابد امید است جرایم در این ماه همانند سال‌های گذشته کاهش داشته باشد.

وی تصریح کرد: پلیس در سطح شرق استان تهران از هم اکنون فضا را برای مراسم‌های این ماه و راهپیمایی روز قدس و نماز عید فطر در نظر گرفته است.

این مقام ارشد نظامی گفت: پلیس در ماه رمضان تدابیر ویژه ای را برای رفاه حال هموطنان در نظر گرفته و ضمن حضور پررنگ در معابر شهری خصوصاً به هنگام افطار و سحر با فعال کردن گشت‌های نظامی زمینه‌ی آرامش و آسایش بیشتر مردم روزه دار را فراهم می‌کند.

فرمانده انتظامی شرق استان تهران با بیان اینکه یکی از طرح‌های پلیس در ماه مبارک رمضان حضور در تفرج گاهاً و پارک‌های سطح شهر است افزود: پلیس سعی دارد با حضور پررنگ خود در این مکان‌ها با کسانی که بخواهد امنیت را خدشه دار کند برخورد قانونی انجام دهد.

ناظری گفت: فعالیت اغذیه فروشان و مراکز پذیرایی در ماه مبارک رمضان تا یک ساعت قبل اذان مغرب ممنوع بوده و وظیفه پذیرایی از مسافران بین راهی هم بر عهده واحدهای پذیرایی بین راهی است.

این مقام مسئول اظهار داشت: پلیس در ماه مبارک رمضان با نظارت کامل به واحدهای صنفی از جمله اغذیه فروشی‌ها، مراکز پذیرایی، کافی شاپ ها و.... با این دسته از واحدها و متصدیانی که شئونات اسلامی را رعایت نکنند قاطعانه برخورد و نسبت به تعطیلی انها اقدام خواهد کرد.

فرمانده انتظامی شرق استان تهران گفت: مردم و افرادی که به دلیل مسافرت، بیماری و عوامل دیگر قادر به روزه گرفتن نیستند از هر گونه اعمال و رفتاری که تظاهر به روزه خواری کند خودداری کنند و طبق قانون روزه خواری در منظر عموم ممنوع است و کسانی که اقدام به این کار کنند به مراجع قضائی معرفی خواهند شد.

ناظری افزود: پلیس با اجرای طرح‌های مختلف جهت روان سازی ترافیک در محورهای منتهی به محل برگزاری مجالس و سخنرانی‌ها در ماه مبارک رمضان اقدام خواهد کرد و برای تأمین امنیت مطلوب و رفاه حال شهروندان، حضور گسترده‌ای در مراسم‌های، مساجد و تکایا خواهد داشت.

رئیس پلیس شرق استان تهران در پایان گفت: با همکاری و تعامل خوب مردم و عمل به فریضه امر به معروف و نهی از منکر جرایم کنترل و ناهنجاری‌های اجتماعی کاهش پیدا خواهد کرد.