امدادرسانی هلال احمر خراسان جنوبی به ۳۴۸ حادثه

امدادرسانی هلال احمر خراسان جنوبی به ۳۴۸ حادثه

بیرجند- معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی از امداد رسانی به ۳۴۸ مورد حادثه توسط ۱۳۹۲ نجاتگر هلال احمر از ابتدای سال تا کنون خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی، محمد حمزه اسعدزاده گفت: چهار هزار و ۳۱۲ حادثه دیده از ابتدای سال تا کنون از خدمات امدادی هلال احمر استان بهره مند شده‌اند.

وی عنوان کرد: با توجه به بارندگی‌هایی ماه گذشته در سطح استان، حوادث سیل و آب‌گرفتگی با سه هزار و ۶۵۲ نفر و حوادث جاده‌ای با ۴۸۸ نفر بیشترین حادثه دیده را به خود اختصاص داده است.

وی با اشاره به اینکه در طول این مدت ۴۳ مورد عملیات رها سازی توسط تیم‌های عملیاتی این جمعیت صورت گرفته است، تصریح کرد: ۱۳۹۲ نیروی عملیاتی این جمعیت در قالب ۴۹۹ تیم با همراه داشتن تجهیزات لازم امدادی و۴۸۱ دستگاه خودروی امدادی به امداد رسانی پرداختند.

معاون امداد و نجات هلال احمر خراسان جنوبی با اشاره به اینکه طی این بازه زمانی یک هزار و ۹۵۸ حادثه‌دیده در حوادث مختلف اسکان یافته‌اند، افزود: ۹۹ نفر از مصدومان حوادث به مراکز درمانی منتقل و ۲۷ نفر دیگر به صورت سرپایی مداوا شدند.

اسعدزاده تعداد پروازهای انجام شده را ۸ سورتی عنوان کرد و ادامه داد: تاکنون ۶ ساعت و ۳۰ دقیقه پرواز توسط تیم امداد هوایی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه دوره توان افزایی ویژه برادران با هدف پاسخگویی به حوادث و سوانح در مناطق کویری در منطقه تفریحی تجنود شهرستان زیرکوه در هفته هلال احمر برگزار شد، اظهار کرد: ۷۰ نجاتگر به مدت دو روز در این دوره توان افزایی با مباحثی همچون جست و جو و نجات در مناطق کویری ، اصول بقا در کویر ، آشنایی با اکوسیستم کویری ، ناوبری با نقشه و دستگاه GPS و انواع جهت‌یابی بدون ابزار در روز و شب آشنا شدند.

وی بابیان اینکه به مناسبت هفته هلال احمر مرکز سرویس و نگهداری تجهیزات امدادی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با حضور مدیرعامل هلال احمر استان بطور رسمی فعالیت خود را آغاز کرد، گفت: این مرکز، وظیفه سرویس و نگهداری ست‌های نجات هیدرولیک، کمپرسور ست‌های پنوماتیک، موتور برق، موتور پمپ آب، اره‌های موتوری شامل بتن بر و چوب بر و سایر تجهیزات تخصصی امدادی را بر عهده دارد و آماده ارائه خدمات به سایر استان‌های همجوار است.

وی دیدار با خانواده معظم شهدای امدادگر، مراسم انس با قرآن کریم در پایگاه‌های امداد و نجات، برگزاری کمیته‌های شهرستانی اعطا و ارتقای درجه امدادگران و جلسات باشگاه امدادگران را از دیگر برنامه‌های این معاونت در هفته هلال احمر برشمرد.