اطعام ۸ هزار روزه‌دار از محل موقوفات در خراسان‌جنوبی

اطعام  ۸ هزار روزه‌دار از محل موقوفات در خراسان‌جنوبی

بیرجند-مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی گفت: از ابتدای ماه رمضان تاکنون بیش از ۸ هزار نفر از محل موقوفات مرتبط با ماه مبارک رمضان در استان اطعام شدند.

به گزارش خبرگزاری مهر ، حجت‌الاسلام پرویز بخشی‌پور با اشاره به اجرای طرح ضیافت الهی در بقاع متبرکه، اظهار داشت: طرح ضیافت الهی در ۴۵ بقعه متبرکه استان از ۱۵ اردیبهشت‌ماه لغایت ۱۵ خردادماه برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه ۱۳۰ موقوفه در استان با نیت افطاری ثبت شده که از این تعداد ۱۰۹ مورد مختص ماه مبارک رمضان است، تصریح کرد: بیشترین موقوفات با نیت اطعام روزه‌داران به شهرستان فردوس با ۳۷ موقوفه اختصاص دارد.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی از برپایی سفره‌های افطاری ساده در جوار بقاع متبرکه خبر داد و بیان داشت: این سفره‌های افطاری در فضایی کاملاً روحانی و معنوی توسط خادمین بقاع متبرکه در جهت میزبانی از روزه‌داران گسترانیده می‌شود.

بخشی پور تبیین کرد: این سفره‌های آسمانی در راستای اجرای طرح نیات واقفین از محل موقوفات در بقاع متبرکه برپا می‌شود که روزه داران در این ایام میهمان این سفره‌های اطعام هستند.

وی با بیان اینکه همه ساله طبق نیات واقفان از محل درآمد موقوفات اطعام روزه داران انجام می‌شود، اضافه کرد: در برخی نقاط از جمله حسینیه امام رضا (ع) نیز وقف با نیت اطعام روزه‌داران وجود دارد که به تناسب درآمد هزینه می‌شود.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی با بیان اینکه در ماه مبارک رمضان روزه داران از محل موقافات مرتبط به مدت سی شب اطعام می‌شوند، تصریح کرد: از ابتدای ماه رمضان تاکنون بیش از ۸ هزار نفر از محل موقوفات مرتبط با ماه مبارک رمضان در استان اطعام شدند.

بخشی پور خاطرنشان کرد: مراسم افطاری یکی از سنت‌های خوبی است که در ماه مبارک رمضان در بین مومنان رایج است و ریشه در ایمان مردم دارد که این مهم موجب انس و الفت، تجدید دیدارها، پیوند ارحام، انفاق و ترویج خوبی‌ها و دوستی‌ها می‌شود.

وی بر لزوم ترویج فرهنگ برپایی سفره‌های افطاری ساده در جامعه تأکید و اعلام کرد: افراد نیازمند در جامعه بسیار است و این امر باید فرهنگ سازی شود تا سفره‌های افطار برپا شده بیشتر برای این افراد باشد.