هوای اصفهان در وضعیت سالم ثبت شد/شاخص کیفی ۸۴

هوای اصفهان در وضعیت سالم ثبت شد/شاخص کیفی ۸۴

اصفهان - رئیس امور آزمایشگاه‌های محیط زیست استان اصفهان گفت: هوای امروز اصفهان با میانگین شاخص کیفی ۸۴ در وضعیت سالم ثبت شد.

بابک صادقیان در گفت‌وگو با خبرنگار مهر ، اظهار داشت: هوای امروز اصفهان با میانگین شاخص کیفی ۸۴ در وضعیت سالم ثبت شد.

وی با بیان اینکه میانگین شاخص کیفی آلایندگی در دو روز گذشته نیز در وضعیت سالم و در برخی ایستگاه‌ها در وضعیت پاک ثبت شده است، بیان داشت: هوای امروز اصفهان در ایستگاه‌های سنجش آلایندگی شهر اصفهان مانند میدان احمدآباد با ۹۰، رودکی ۷۱، خیابان استانداری ۷۲، بزرگراه خرازی ۹۹، چهارباغ خواجو ۸۸ در وضعیت سالم ثبت شده است و در خیابان استانداری و پروین نیز در وضعیت زرد گزارش شد.

کیفیت هوا در شهرستان‌های استان سالم است

رئیس امور آزمایشگاه‌های اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان با اشاره به اینکه کیفیت هوا در شهرستان‌های استان اصفهان نیز در وضعیت سالم گزارش شده است، ادامه داد: امروز کیفیت هوا در مبارکه با میانگین شاخص کیفی ۵۹، شاهین شهر ۶۹، زرین شهر ۸۸ و سجزی ۸۶ در وضعیت سالم است و در نجف آباد با ۹۵ و خمینی شهر ۹۸ در آستانه وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس است.

گفتنی است شاخص کیفی هوا در بازه صفر تا ۵۰ نشانه هوای پاک، ۵۰ تا ۱۰۰ نشانه هوای سالم، ۱۰۰ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس (افراد دچار بیماری‌های قلبی تنفسی، کودکان و افراد میانسال و زنان باردار و غیره) و ۱۵۰ تا ۲۰۰ نشانه وضعیت ناسالم برای عموم مردم است.