طرح جامع امامزاده سید احمد(ع) مرند ۴۰ درصد پیشرفت دارد

طرح جامع امامزاده سید احمد(ع) مرند ۴۰ درصد پیشرفت دارد

مرند – رئیس اوقاف و امور خیریه مرند از اجرای ۴۰ درصدی طرح جامع مرمت آستان امامزاده سید احمد (ع) این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر ، حجت الاسلام رحیم اختیاری، ظهر امروز در نشست بررسی مشکلات اجرای طرح جامع امامزاده سید احمد (ع) مرند گفت: این امامزاده در میان سایر امامزادگان از اهمیت و نسبت و اعتبار نسبی با امام معصوم در جایگاه خاص و ویژه ای قرار دارد اما متأسفانه مغفول مانده و در خور شأن آن معرفی نشده است.

وی افزود: از لحاظ اعتباری همین بس که آیت الله مرندی یکی از شیفتگان این امامزاده بوده و همواره در محضر این امامزاده به عبادت می‌پرداخت و هم اینک هم در جوار این نواده امام معصوم دفن شده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان مرند همچنین با اشاره به اجرای طرح جامع مرمت این امامزاده گفت: مرمت فاز اول و دوم این امامزاده از سال ۹۵ آغاز شده و هم اکنون ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی افزود: برای مرمت این امامزاده ۱۰۰ میلیون تومان وام از سازمان اوقاف دریافت کرده‌ایم و همچنین خیر پیمانکار مرندی تعهد کرده تا به صورت اقساطی عهده دار ساخت بخشی از کار باشد تا هر زمان امکان بازپرداخت بود اعتبار جذب شده و هزینه‌های انجام شده را پرداخت کنیم.

حجت الاسلام اختیاری از اتمام مرمت فاز اول و دوم این بقعه متبرکه طی ۶ ماه خبر داد و عنوان کرد: از آنجایی که ما در شرایط فعلی سالانه پذیرای حدود ۵۰۰ هزار زائر هستیم، ساخت هتل و زائرسرا برای فازهای بعدی طراحی شده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان مرند در پایان از مسئولان استانی و شهرستانی به ویژه امام جمعه مرند، نمایندگان مجلس، فرماندار و همچنین خیران خواست برای شناساندن و ادامه کار مرمت این بقعه شریف همکاری لازم را با اوقاف داشته باشند.

گفتنی است، امامزاده سید احمدبن موسی کاظم (ع) مرند یکی از ۱۰ امامزاده شاخص کشور و معتبرترین امامزاده از لحاظ سندی در شمال‌غرب کشور است.