کمبود۸هزار نیرو وبدهی مالی مشکل عمده آموزش وپرورش استان تهران است

کمبود۸هزار نیرو وبدهی مالی مشکل عمده آموزش وپرورش استان تهران است

ری- مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران گفت: کمبود ۸ هزار نیروی انسانی و وجود بدهی مالی از مشکلات عمده آموزش وپرورش شهرستان های استان تهران است.

محمد صیدلو پیش از ظهر سه شنبه در مراسم احیای مدارس ماندگار در گام دوم انقلاب که با حضور وزیر آموزش و پرورش و مسئولین در دبیرستان ماندگار شهید مدرس شهرری برگزار شد، اظهار داشت: کمبود ۸ هزار نیروی انسانی، بدهکاری ۶ میلیارد تومانی به سرویس مدارس، بدهی ۶ میلیارد تومانی حق الزحمه معلمان از مشکلات عمده آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران است.

صیدلو افزود: نوسازی، مقاوم سازی و تجهیز مدارس ماندگار از اهمیت ویژه ای برخوردار است و شناسایی این مدارس گامی در جهت توسعه و ترویج مسائل فرهنگی که زمینه شناسایی و معرفی چهره‌های ارزشمند و ماندگار را فراهم کرده است محسوب می‌شود لذا توجه به این مدارس باید در اولویت ویژه ای قرار بگیرد.

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران در ادامه به کمک و یاری خیرین برای رفع مشکلات و نوسازی مدارس اشاره کرد و گفت: مظلومیت و محرومیت مدارس شهرستان‌های استان تهران به وضوح مشخص است که کمک خیرین می‌تواند در این زمینه بسیار سازنده باشد.

وی در ادامه به تعلق عاطفی و ارتباط بین مدرسه و فضای بیرونی اشاره کرد و اظهار داشت: این ارتباط موجب گرایش و جذب افراد به سمت مدارس ماندگار می‌شود که باید به آن اهمیت ویژه ای داده شود.