انهدام باند حرفه‌ای سند نمره در اصفهان

انهدام باند حرفه‌ای سند نمره در اصفهان

اصفهان - فرمانده انتظامی استان اصفهان از شناسایی و دستگیری اعضای یک باند چهار نفره که خودروها را سرقت و پس از سرقت آنها را سند نمره می‌کردند توسط کارآگاهان پلیس آگاهی استان اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه خبری پلیس اصفهان، سردار مهدی معصوم بیگی اظهار داشت: در پی وقوع چندین مورد سرقت خودروهای زانتیا، ویتارا و پژو در استان اصفهان و چندین استان دیگر کشور، بررسی موضوع در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی شهرستان "فلاورجان" قرار گرفت.

وی افزود: در بررسی‌های به عمل آمده مشخص شد سارقان خودروهایی که مالکان آنها قصد فروش را داشتند در سایت دیوار شناسایی و پس از ملاقات با مالک در اقدامی ناگهانی و با اعمال خشونت خودرو را سرقت می‌کردند.

این مقام انتظامی بیان داشت: پس از انجام یکسری کارهای تخصصی مشخص شد سارقان پس از سرقت خودروها در یک کارگاه متروکه اقدام به سند نمره کردن آنها و اوراق کردن قطعات می‌کنند.

سردار معصوم بیگی اظهار داشت: یک گروه مجرب از مأموران پس از هماهنگی با مقام قضائی از محل بازرسی کردند که ۸ دستگاه خودرو شامل ۶ دستگاه زانتیا، یک سواری ویتارا و یک سواری پژو که سند نمره شده بودند کشف شد.

وی با اشاره به اینکه این خودروها از استان‌های اصفهان و البرز و تهران سرقت شده بودند، بیان داشت: همچنین مقدار ۳۰ میلیارد ریال قطعات اوراق شده از خودروهای مسروقه نیز که سارقان آنها را در سایت دیوار به فروش می‌رساندند کشف شد.

این مقام ارشد انتظامی تاکید کرد: در این خصوص چهار سارق حرفه‌ای خودرو دستگیر و پرونده این سرقت‌ها برای روشن شدن دیگر ابعاد آن مفتوح است.

فرمانده انتظامی استان اصفهان در پایان با اشاره به اینکه خودروهای کشف شده پس از طی مراحل قانونی به مالکان بازگردانده می‌شود از افرادی که به این شیوه از آنان سرقت شده خواست، به پلیس آگاهی اصفهان واقع در خیابان قائمیه مراجعه کنند.