آینده آموزش عالی به فعالیت دانشگاه‌های علوم پزشکی گره خورده است

آینده آموزش عالی به فعالیت دانشگاه‌های علوم پزشکی گره خورده است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: سلامت مردم، آینده آموزش عالی و پزشکی کشور به فعالیت دانشگاه‌های علوم پزشکی گره خورده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر محمد آقاجانی در نشست تشکل‌ها، کانون‌ها و شورای صنفی دانشجویی با مسئولان دانشگاه، با بیان این که شرایطی که امروز در کشور با آن مواجهه هستیم، شرایطی استثنایی است، گفت: مسئولان دانشگاه، استادان، کارکنان و به خصوص دانشجویان رشته‌های مختلف، امروز بیش از هر روز دیگری نیاز به همفکری، همراهی و همدلی با یکدیگر دارند.

وی با اشاره به وضعیت آموزش عالی پزشکی و در راستای آن ارائه خدمات درمانی و بهداشتی که ذاتاً وظیفه دانشگاه علوم پزشکی است، گفت: این دانشگاه عهده دار مسئولیت تربیت و آموزش بیش از ۱۴ هزار دانشجو در بیش از ۲۵۰ رشته مقطع و ارائه خدمات درمانی و بهداشتی به بیش از پنچ و نیم میلیون نفر جمعیت است؛ این مهم، کاری عظیم و مسئولیتی خطیر است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی عزم جدی، اتحاد و درک موقعیت موجود را، راه حل مناسبی برای غلبه بر مشکلات و بحران‌های اقتصادی کشور دانست و گفت: اگر همه ما با هم باشیم، شاید آسیب‌هایی ببینیم، اما اگر با هم متحد نباشیم مسلماً آسیب‌های بسیار بزرگی خواهیم دید.

آقاجانی با بیان اینکه سلامت مردم، آینده آموزش عالی و آینده پزشکی کشور به فعالیت دانشگاه‌های علوم پزشکی گره خورده است، یادآور شد: اطمینان خاطر دارم که به حول قوه الهی کشور عزیز و مردم فداکار ما سربلند و با افتخار از این پیچ خطرناک هم عبور خواهند کرد.

وی تصریح کرد: اما نمی‌توانیم واقع بین نباشیم و به مشکلات پیش رو بی توجه باشیم و فکر کنیم که هیچ اتفاقی نیفتاده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به یکی از فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه دشمن آرایش جنگی گرفته است، افزود: این سخن باید سرلوحه تصمیمات ما باشد و من از این فرمایش مقام معظم رهبری این گونه برداشت کردم که ما هم باید آرایش جنگی بگیریم؛ معنا ندارد که دشمن آرایش جنگی داشته باشد و ما مطابق شرایط صلح رفتار کنیم.

وی تاکید کرد: پس ما هم باید آرایش جنگی بگیریم و مهمترین اصل در آرایش جنگی تدبیر، اتحاد، جو وحدت و مودت است که در جنگ تحمیلی نیز توانست ما را به افتخارات بزرگ برساند.

آقاجانی با تاکید بر اینکه به خاطر از خود گذشتگی شهدا، جانبازان و ایثارگران یک وجب از این خاک عزیز در جنگ تحمیلی از دست نرفت و ارزش‌های ملی و مذهبی انقلاب پا برجا ماند، یادآور شد: البته مقام معظم رهبری فرمودند که جنگ به معنای جنگ نظامی نخواهد بود، اما در سایر حوزه‌ها واقعاً جنگ جدی است.

وی با آرزوی موفقیت برای دکتر خدادوست معاون جدید دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی یادآور شد: از دوست و برادر عزیزم دکتر کدخدا زاده معاون سابق دانشجویی و فرهنگی بسیار تشکر می‌کنم و امیدوارم که دکتر خدادوست در این مسند اوضاع فرهنگی دانشگاه را ارتقا داده و برای وضعیت رفاهی دانشجویان نیز برنامه‌های خوبی را اجرا کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی یادآور شد: باید بدانیم اوضاع، اوضاع متفاوتی است و همگی باید تحملمان را افزایش دهیم، مقداری از خواسته‌هایمان را در همه سطوح کم کنیم تا ان شاء الله کشورمان از این شرایط مهم و سرنوشت ساز تاریخی به خوبی عبور کند.

در بخش دیگری از این مراسم حجت الاسلام والمسلمین فرهادزاده، رئیس نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه این نشست رویکردی علاج جویانه دارد و برای حل مشکل تشکیل می‌شود، گفت: اگر چه ممکن است مشکلاتی هم وجود داشته باشد، اما هیچ جایی بدون مشکل نیست، اما این جلسه یک جلسه درون خانوادگی است و مشکلات باید در آن گفته شود.

وی ادامه داد: مسئولان نسبت به خیلی از مشکلات آگاهی دارند، اما باید پیشنهادهای دانشجویان نیز شنیده شود و امیدواریم در این جلسه با تدبیر و اندیشه برای مشکلات گفته شده راه حل‌هایی پیدا شود.

فرهادزاده گفت: امیدواریم در جلسه سال آینده، از حل شدن برخی مشکلات در این جلسه خرسند باشیم.

در پایان این جلسه نمایندگان تشکل‌ها، شوراهای صنفی و انجمن‌های دانشجویی به بیان نظرات و پیشنهادهای خود در حوزه‌های مربوط به دانشگاه و دانشجویان پرداختند.