آغاز مطالعات علمی فرونشست زمین در استان تهران در دستور کار است

آغاز مطالعات علمی فرونشست زمین در استان تهران در دستور کار است

تهران- معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران گفت: آغاز مطالعات علمی فرونشست زمین در استان تهران در دستور کار است.

به گزارش خبرنگار مهر ، محمد تقی زاده بعد از ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران حاضر در استانداری تهران اظهار داشت: استانداری تهران با رویکرد افزایش قیمت خدمات عمومی نظیر طرح ترافیک و حمل و نقل عمومی از سوی شهرداری تهران مخالف است و این رویه را مغایر سیاست‌های دولت و قانون بودجه می‌دانیم.

تقی زاده با اشاره به اینکه مخالف افزایش قیمت خدمات عمومی در شهر تهران هستیم افزود: میزان ورودی و خروجی سدهای استان تهران کاملاً تحت نظارت و مدیریت قرار دارند و کار مطالعاتی فرونشست زمین در استان تهران بزودی آغاز خواهد شد و تقریباً ظرفیت سدهای استان به ظرفیت نهایی نزدیک شده‌اند.

وی بیان داشت: با توجه به شرایط اقتصادی کنونی مردم به فرمانداری تهران اعلام کردیم که مصوبات شورای شهر تهران را با دقت نظر بیشتری مورد بررسی دقیق‌تر قرار دهند تا شهروندان متضرر نشوند و با توجه به فرارسیدن فصل تابستان شاهد ذوب شدن برف‌ها در ارتفاعات و به تبع آن افزایش ورودی سدهای استان هستیم اما جای هیچ نگرانی در این خصوص وجود ندارد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران بیان داشت: علاوه بر رصد دقیق ورودی و خروجی سدهای استان تهران وضعیت سرریز سد طالقان نیز کاملاً تحت نظارت، مدیریت و کنترل است و تخلیه سرریزها و ذخیره آب‌ها تحت مدیریت است و در سد کرج ۲۰، سد لتیان ۱۰و سد ماملو ۲۰ میلیون مترمکعب ظرفیت خالی وجود دارد و اما کاملاً تحت کنترل است.

وی افز. ود: با توجه به بارندگی‌های خوبی که صورت گرفت و در تأمین آب شرب و دیگر مصارف مشکلی نخواهیم داشت و عمده فرونشست زمین در استان تهران را در دشت ورامین شاهد بودیم و این ناشی از خشکسالی طولانی مدت در این منطقه است و برای آغاز کار مطالعاتی و علمی فرونشست زمین مذاکراتی را با سازمان زمین شناسی داشتیم و برای شروع کار نیازمند گذشت زمان هستیم تا کار مطالعاتی را آغاز کنیم.