۲ درصد از بافت فرسوده اصفهان در منطقه ۶ قرار دارد/تکمیل سالن گلستان شهدا

۲ درصد از بافت فرسوده اصفهان در منطقه ۶ قرار دارد

اصفهان - مدیر منطقه ۶ شهرداری اصفهان گفت:حدود دو درصد از مجموعه کل بافت فرسوده اصفهان در منطقه ۶ شهرداری اصفهان قرار دارد که ۶۳ درصد از این بافت ناکارآمد در محله همت آباد واقع شده است.

به گزارش خبرنگار مهر ، محمدرضا برکت پیش از ظهر سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: بیشترین میزان بودجه در شهرداری‌ها به شهرداری منطقه ۶ اصفهان تخصیص یافته است و تکمیل پروژه‌های نیمه تمام عمرانی در اولویت برنامه‌های این منطقه قرار دارد.

وی با بیان اینکه سهم سرانه هر نفر از شهروندان ساکن در این منطقه دو میلیون و ۶۰۰ هزار تومان از سهم کل بودجه است، بیان داشت: در منطقه ۶ شهرداری اصفهان با افزایش ۸۶ درصدی بودجه، پروژه‌های عمرانی در اولویت قرار دارد و تنها ۸ درصد بودجه به بخش جاری تخصیص یافته است.

مدیر منطقه ۶ شهرداری اصفهان تاکید کرد: با وجود اینکه از منطقه ۶ شهرداری به عنوان منطقه برخوردار یاد می‌شود اما بررسی‌ها و شواهد نشان دهنده آن است که حتی وضعیت آسفالت معابر و پیاده روها در این منطقه هم با مشکلات ابتدایی مواجه است، بر این اساس اعتقاد داریم این مسئله باید بر اساس شاخص‌های معتبرتری سنجیده شود.

وی افزود: در منطقه ۶ شهرداری با افزایش سهم سرانه عمرانی برای هر نفر ۱۵۰ پروژه عمرانی، خدماتی، فرهنگی و ورزشی در نظر گرفته شده که این تعداد پروژه در محلات کم‌تر برخوردار در اولویت قرار دارد.

شهردار منطقه ۶ با اشاره به ابر پروژه سالن همایش‌های بین المللی اصفهان تصریح کرد: این پروژه یکی از افتخارات ایران خواهد شد؛ در سال گذشته قرار شد منطقه ۶ شهرداری بودجه مورد نیاز پروژه سالن همایش‌ها را تأمین کند و در ابتدا سعی شد ۳۶ میلیارد تومان بدهی پیمانکاران پرداخت شود.

سالن همایش‌های بین المللی اصفهان حداکثر تا خردادماه آینده به بهره برداری می‌رسد

وی با بیان اینکه امیدواریم طبق گفته‌های شهردار اصفهان پروژه سالن همایش‌های بین المللی اصفهان امسال به نتیجه برسد، ابراز داشت: با توجه به شرایط موجود در بدبینانه‌ترین حالت نیز این پروژه در خرداد ماه سال آینده به بهره برداری می‌رسد.

برکت بیان داشت: در نظر داریم برای بخش‌های جانبی پروژه سالن همایش‌های بین المللی اصفهان اعم از هتل‌ها و مجموعه‌های تجاری از ظرفیت سرمایه گذاران بخش خصوصی استفاده کنیم.

تکمیل پروژه سالن گلستان شهدا بعد از ۳۰ سال

وی با اشاره به عملیات تملک و ساخت پروژه سالن گلستان شهدا گفت: بالاخره توانستیم واحدهای تجاری مجاور گلستان شهدا را بعد از ۳۰ سال آزادسازی کرده و با تملک بخشی از زمین‌های مجاور شاهد تکمیل پروژه سالن گلستان شهدا خواهیم بود.

برکت افزود: امیدواریم اتمام عملیات تملک و ساخت سالن گلستان شهدای اصفهان تا پایان امسال رقم بخورد.

شهردار منطقه ۶ با اشاره به مجموعه تخت فولاد به عنوان میراث ارزشمند به یادگار مانده از گذشتگان ادامه داد: با توجه به رویکرد شهرهای هوشمند و توسعه گردشگری در کشور، مجموعه تخت فولاد گنجینه باارزشی برای اصفهان محسوب می‌شود که امیدواریم با تأمین بودجه ۴۲ میلیاردتومانی بتوانیم اندکی در راستای معرفی بیشتر این میراث مهم گام برداریم.

بازآفرینی شهری در محله احمدیه

وی افزود: بر این اساس امسال سعی بر آن است تا محله احمدیه در مجموعه تخت فولاد بازآفرینی شهری شود.

برکت در بخش دیگری از صحبت‌های خود ابراز داشت: در سال گذشته یکی از اقدام‌های بسیار خوب در شهرک شهید کشوری اصفهان ساخت پارک ۷۰ هزار متر مربعی شهید روح‌الامین بود که مورد بهره برداری قرار گرفت و امسال نیز همین معادل مساحت به این مجموعه فضای سبزی افزوده خواهد شد.

شهردار منطقه شش اعلام کرد: از امروز خط اتوبوس از شهرک شهید کشوری تا پایانه صفه برقرار می‌شود تا شهروندان از این محل تا عاشق آباد را با مترو طی کنند.

افتتاح پروژه پردیس هنر

وی با اشاره به افتتاح پروژه پردیس هنر نیز گفت: این پروژه به دلیل ظرفیت ۳۵۰۰ نفری بزرگ‌ترین آمفی تئاتر روباز کشور پس از تهران با مدل مشابه هزار نفری است.

برکت با بیان اینکه این مجموعه با اعتبار ۳۰ میلیارد تومان به بهره برداری رسید و انتظارات ما از آن به عنوان پردیس فراتر از پارک‌های رایج در شهر است، گفت: این مجموعه امسال با بودجه یک میلیارد و نیم تومان به تکمیل نهایی خواهد رسید.

یکی از مباحث مهم منطقه شش، احیای بافت ناکارآمد و بازآفرینی شهری است

وی در پاسخ به خبرنگار مهر در ارتباط با راهکارهایی برای رفع مشکلات محله همت آباد به عنوان ناکارآمدترین بافت منطقه ۶ که فاقد فضای سبز نیز هست، در نظر گرفته شده است، گفت: یکی از مباحث مهم منطقه شش، احیای بافت ناکارآمد و بازآفرینی شهری است؛ حدود دو درصد از مجموعه کل بافت فرسوده اصفهان در منطقه شش شهرداری اصفهان قرار دارد که ۶۳ درصد از این بافت ناکارآمد در محله همت آباد واقع شده است.

شهردار منطقه شش افزود: لکه‌های فضای سبزی در این منطقه و روبروی واحدهای تجمیع سازی شده در حال ساخت، شناسایی شده که امیدواریم در سال جاری آزادسازی شود و پارکی در محله همت آباد ساخته شود.