مرزبانی خوزستان ۵ هزار شناور را کنترل می‌کند

مرزبانی خوزستان ۵ هزار شناور را کنترل می‌کند

اهواز - فرمانده سابق مرزبانی خوزستان گفت: مرزبانی خوزستان بیش از پنج هزار شناور صیادی، تجاری و تفریحی را در استان کنترل می‌کند.

به گزارش خبرنگار مهر ، سردار عبداله نظرپور ظهر امروز سه شنبه در جلسه آئین تکریم و معارفه فرماندهی قدیم و جدید مرزبانی خوزستان در سالن اجتماعات فجر با اشاره به خط مقدم بودن مرزبانی اظهار کرد: خوزستان دارای ۶۵۵ کیلومتر مرز دریایی و زمینی است که باید با ساز و کار تخصصی خود در حوزه‌های مختلف با امکانات خاص تأمین امنیت شوند.

وی با اشاره به اینکه هر مدیریت هر مرز ساز و کار کنترلی خودش را دارد، افزود: ارتقای توانمندی عملیاتی، کاهش آسیب پذیری و افزایش تعاملات از جمله برنامه‌های در دستور کار است؛ و بر همین اساس تدابیر در حوزه‌های مختلف اقداماتی انجام داده‌ایم.

فرمانده سابق مرزبانی خوزستان تصریح کرد: در زیرساخت‌ها برای برجک‌ها، پاسگاه‌ها و دیگر اماکن با همکاری مسئولان مرزبانی کشور و مدیران استانی اقدامات خوبی برای بهبود وضعیت و خدمات رسانی در این زمینه صورت گرفت.

سردار نظرپور ادامه داد: برای خرید تجهیزات الکترونیکی و اٌپتیکی از ظرفیت‌های استانی بهره مند و برای بازسازی و نوسازی تجهیزات اقدام کردیم؛ همچنین خودرو و موتورسیکلت برای پاسگاه‌ها و برجک‌ها خریداری شده و همه در این زمینه خودکفا شده‌اند.

وی با اشاره به استقرار پاسگاه‌های شناوری در نقاط حساس بیان کرد: در حوزه مبارزه با قاچاق به عنوان یکی از اولویت‌های نیروی انتظامی و مرزبانی و با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری کارهای خوبی را انجام دادیم؛ با وجود وسعت دریایی و هورها توفیقات خوبی برای مرزبانی خوزستان با اشرافیت اطلاعاتی و اقداماتی که در زمینه کنترل مرزها داشتیم، حاصل شد.

فرمانده سابق مرزبانی خوزستان با اشاره به کشفیات روزانه مرزبانی در کشف سلاح، مهمات قاچاق و سایر اقلام عنوان کرد: در حوزه مباحث اربعین دو پایانه مرزی شلمچه و چذابه میزبان زائران حسینی است با شروع راهپیمایی عظیم اربعین از سال ۹۳ سالیانه میلیون‌ها نفر از مرزها عبور می‌کردند که بخشی از هماهنگی با کشور مقصد را انجام و طی این سال‌ها هیچ مشکل امنیتی نداشتیم.

سردار نظرپور با اشاره به اینکه مرزبانی در حوزه تعاملات با سایر دستگاه‌ها و سازمان‌ها نیز ارتباط خوبی داشته یادآور شد: خوشبختانه طی این سال‌ها هیچ گونه مشکل خاص و امنیتی در مرزها نداشتیم که در این بین حضور همه نیروهای امنیتی و انتظامی نیز بسیار تأ ثیرگذار است.

وی با اشاره به اینکه در خوزستان ۱۰ بندر صیادی و ۱۵ بندر تجاری در کنار پتروشیمی و پالایشگاه‌های متعدد وجود دارد، خبر داد: مرزبانی خوزستان بیش از پنج هزار شناور صیادی، تجاری و تفریحی را در استان کنترل می‌کند.

فرمانده سابق مرزبانی خوزستان در پایان گفت: ۲۲ یادمان راهیان نور در خوزستان داریم که ۱۱ مورد آن نزدیک مرزها هستند و همکاری لازم را نیز در این زمینه داریم.