رویداد «هکاتون فین تک اسلامی» برگزار می‌شود

رویداد «هکاتون فین تک اسلامی» برگزار می‌شود

مرکز رشد فناوری‌ها و هنر قرآنی جهاد دانشگاهی و دانشگاه صنعتی امیرکبیر، رویداد «هکاتون فین تک اسلامی» را اردیبهشت ماه در مصلی برگزار می‌ کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، «هکاتون فین تک اسلامی» به عنوان یکی از صنایع رو به رشد در سطح بین الملل، نظر بسیاری از فعالان بازارهای مالی در سطح بین الملل را جلب کرده است.

هکاتون رویدادی است که برنامه‌نویسان و سایر توسعه دهندگان نرم‌افزاری نظیر طراحان گرافیکی، طراحان واسط کاربری و مدیران پروژه گرد هم می‌آیند و در توسعه پروژه‌ها همکاری می‌کنند.

این رویداد با هدف کمک به ترویج مبانی اسلامی – قرآنی به وسیله ابزارهای کاربردی، بدون تحمیل هزینه به دولت، حل مسائل مرتبط با اکوسیستم فین تک اسلامی، شناسایی سرمایه انسانی متخصص و علاقه مند به حوزه فین تک اسلامی، تسهیل تبادلات مالی در اکوسیستم موسسات اسلامی – قرآنی کشور، ترغیب موسسات مالی، سرمایه گذاری و بانک‌ها به سرمایه گذاری و تعامل با موسسات قرآنی و سازمان‌های مردم نهاد، ترغیب اکوسیستم موسسات و نهادهای اسلامی – قرآنی به استفاده از فناوری‌های مالی در حوزه شفاف سازی فعالیت‌ها و جذب حداکثری برگزار می‌شود.