باند سارقان مسلح در ایرانشهر متلاشی شد

باند سارقان مسلح در ایرانشهر متلاشی شد

زاهدان- جانشین انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: باند سارقان مسلحانه در ایرانشهر با ۲۷ فقره سرقت توسط ماموران پلیس متلاشی شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار احمد طاهری اظهار داشت: در پی گزارش چند فقره سرقت مسلحانه توسط سه سرنشین یک دستگاه پژو ۴۰۵ در سطح ایرانشهر و بزمان موضوع به طور ویژه در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: مأموران پلیس آگاهی با بررسی اظهارات مالباخته‌ها و بهره گیری از شیوه و شگردهای پلیسی توانستند سرنخ‌هایی از این سارقان به دست آورده و یکی از آنان را شناسایی کنند.

جانشین فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: کارآگاهان اداره مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی این متهم سابقه دار را به صورت نامحسوس تحت کنترل قرار دادند و با جمع آوری ادله کافی روز گذشته وی و ۲ همدستش را در عملیاتی غافلگیرانه در ایرانشهر دستگیر کردند.

وی بیان کرد: در بازرسی از خودروی متهمان یک قبضه سلاح کلاش به همراه پنج تیغه خشاب و ۱۳۵ عدد فشنگ جنگی کشف شد.

سردار طاهری ادامه داد: متهمان در چندین مرحله بازجویی به ۲۰ فقره سرقت مسلحانه تلفن همراه، پنج فقره سرقت مسلحانه موتورسیکلت، یک فقره سرقت مسلحانه خودرو و یک فقره سرقت مسلحانه منزل اعتراف کردند.

وی افزود: همچنین مشارکت در سه فقره قتل، حمل سلاح گرم، درگیری با عوامل انتظامی و ایجاد رعب و وحشت برای شهروندان از دیگر اعترافات این سارقان شرور است.

جانشین فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: متهمان پس از تشکیل پرونده روانه دادسرا شدند.