تاسیسات پایدار جایگزین شبکه‌های موقت برق مناطق سیل زده می‌شود

تاسیسات پایدار جایگزین شبکه‌های موقت برق مناطق سیل زده می‌شود

خرم‌آباد- مدیرعامل شرکت توزیع برق لرستان گفت: شبکه‌های پایدار و مقاوم جایگزین شبکه‌های موقت احداث شده در زمان سیل، خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر ، فریدون خودنیا ظهر امروز سه شنبه در جمع خبرنگاران گفت: بر اثر سیل فروردین ماه، ۳۸۰ کیلومتر از شبکه‌های فشار متوسط برق بطور کلی تخریب شد که در آن زمان تنها دغدغه ما برقدار کردن منازل و کمپ‌های احداث شده بود.

وی گفت: با وارد آمدن ۱۱۹ میلیارد تومان خسارت به زیر ساخت‌های برق استان معقولانه نبود ما شبکه موقت احداث کنیم و بار بزرگ دیگری را بر دوش شرکت توزیع تحمیل کنیم؛ ولی وظیفه و حس انسان دوستی بر ما حکم می‌کرد تحت هر شرایطی روشنایی را به مردم تقدیم کنیم و این مهم در سریع‌ترین زمان ممکن انجام شد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق لرستان ادامه داد: با توجه به بازدیدهای مکرر به عمل آمده پس از سیل محل احداث شبکه‌های جدید که بیشتر در ارتفاعات و مناطق صعب العبور دیده شده طراحی و مهندسی شد.

خودنیا خاطرنشان کرد: در اکثر مسیرهای جدید شرایط به گونه‌ای است که امکان حمل تجهیزات مخصوصاً تیرهای برق با تریلر و جرثقیل ممکن نیست و جابجایی‌ها یا توسط همکاران با تحمل مشقت‌های فراوان انجام می‌شود و یا از تراکتور اهالی روستاها استفاده می‌شود.

وی گفت: نیروهای پرتوان شرکت پس از سیل تاکنون بدون وقفه مشغول جایگزینی شبکه‌های جدید به جای شبکه‌های موقت هستند و کوهستانی بودن منطقه خصوصاً در مسیر ویسیان به معمولان و پلدختر کار را برای ما سخت کرده و احتمال می‌رود تا پایان سال ۹۸ درگیر شبکه‌های در حال احداث باشیم.