ثبت زنجان به عنوان شهر ملی ملیله توسعه شهر زنجان را شتاب می دهد

 ثبت زنجان به عنوان شهر ملی ملیله توسعه شهر زنجان را شتاب می دهد

زنجان-معاون عمرانی استاندار زنجان گفت: ثبت زنجان به عنوان شهر ملی ملیله، به توسعه صنایع دستی و اشتغال شهر زنجان را شتاب می دهد.

به گزارش خبرنگار مهر ، مهرداد سلطانی ظهر سه شنبه در جلسه ستاد گردشگری در محل ساختمان شماره ۲ استانداری زنجان، به برند جهانی‌شدن شهر زنجان به‌عنوان شهر جهانی ملیله اشاره کرد و افزود: این مهم شتاب‌دهنده توسعه صنایع‌دستی و به‌خصوص ملیله زنجان در کشور و شناساندن نام این صنعت در سطح ملی و بین‌المللی است.

وی اظهار کرد: این شتاب دهندگی ایجادشده به توسعه و رونق استان زنجان منجر شده و اشتغال و کارآفرینی را به دنبال خواهد داشت.

معاون عمرانی استاندار زنجان با بیان اینکه ضروری است المان‌های ملیله در مناطق مختلف شهر نصب شود، گفت: بیلبوردهای به‌کارگیری شده از سوی میراث فرهنگی زنجان دارای محتوا و شکل فاخری است.

سلطانی بابیان اینکه المان‌های شهری بسیار خوبی در زنجان وجود دارد، تأکید کرد: المان مسگر طبق آمار در فروش مس بسیار موثر بوده و مکان‌یابی خوبی برای نصب این المان انجام شده و در بحث ملیله هم می‌توان یک المان فاخر را با همکاری شهرداری ساخته و نصب شود.

وی با بیان اینکه طی سال‌های اخیر شاهد رویکرد ارزشمند و تأثیرگذار در حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان بودیم، گفت: نگاه سیاست زده موجب می‌شود تا همواره از اسم و عکس تعبیر سیاسی شود اما اداره کل میراث فرهنگی زنجان به مناسبت‌های هنرمندان زنجانی را به مردم معرفی می‌کند.

معاون امور عمرانی استاندار زنجان به پایانه جنوب زنجان اشاره کرد و افزود: این پایانه هر چه زودتر راه‌اندازی شود و متأسفانه در حال حاضر وضعیت مطلوبی در پایانه‌ها حاکم نیست.

سلطانی بر ضرورت ارتقای کیفیت پایانه‌های استان زنجان تأکید کرد و گفت: شهرستان‌هایی که پایانه ندارند باید هر چه زودتر پایانه آنها راه‌اندازی شود.

وی با اشاره به لزوم ساخت برنامه مستند از سوی صداوسیما در خصوص صنایع‌دستی استان زنجان، افزود: باید توانمندی‌های هنرمندان برای مردم تشریح و تبیین شود.