برنامه‌های ورزشی در زندان‌های همدان تقویت شود

برنامه‌های ورزشی در زندان‌های همدان تقویت شود

همدان - مدیرکل زندان‌های همدان بر توسعه و تقویت برنامه‌های ورزشی در زندان‌های این استان تاکید کرد و گفت: ورزش همگانی را در زندان‌های استان همدان نهادینه خواهیم کرد.

به گزارش خبرنگار مهر ، پژماه پروین پیش از ظهر سه شنبه در نشست صمیمی با مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان توسعه ورزش در زندان‌ها را امری ضروری عنوان و بر توسعه و تقویت برنامه‌های ورزشی در زندان‌های استان همدان تاکید کرد.

مدیر کل زندان‌های همدان بر استفاده از ظرفیت استان در راستای بهینه سازی ورزش کارکنان، سربازان وظیفه و زندانیان تاکید کرد و پر کردن اوقات فراغت زندانیان با ورزش و توسعه فضاهای ورزشی در زندان‌های استان را خواستار شد.

پروین در ادامه با بیان اینکه ورزش کردن زندانیان در آرامش روحی و روانی و بالا بردن اعتماد به نفس آنها بسیار تأثیر گذار است، اضافه کرد: به منظور ایجاد روحیه نشاط و شادابی، ورزش صبحگاهی هر روز صبح در همه بندها به طور منظم برگزار می‌شود و همه زندانیان در این برنامه شرکت فعال دارند.

مدیر کل زندان‌های همدان بابیان اینکه ساخت و تجهیز سالن‌های ورزشی زندان‌ها در اولویت کاری این اداره کل است خواستار دعوت از مربیان ورزش صبحگاهی برای ایجاد نشاط و تنوع در بین زندانیان شد.

وی ادامه داد: رفع بسیاری از مشکلات روحی و روانی زندانیان با استفاده از ابزار ورزش میسر بوده و ایجاد نشاط و پر کردن اوقات فراغت به طور مفید در سایه برنامه ریزی مدون و مستمر فعالیت‌های ورزشی در داخل زندان‌ها به دست خواهد آمد.

وی همچنین از برگزاری مسابقات مختلف ورزشی در طول سال برای کارکنان، سربازان وظیفه و زندانیان خبر داد و گفت: مسابقات مختلف ورزشی در رشته‌های متنوع در طول سال برای گروه‌های هدف در زندان‌های استان برگزار می‌شود.

مدیر کل زندان‌های همدان یادآور شد: در سال جاری با برنامه ریزی مناسب، فعالیت‌های ورزشی در زندان‌ها را ارتقا خواهیم داد و ورزش به خصوص ورزش همگانی را در زندان‌های استان نهادینه خواهیم کرد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان نیز در این نشست از انعقاد تفاهم نامه در راستای توسعه فعالیت‌های ورزشی با اداره کل زندان‌های استان همدان خبر داد و گفت: همکاری لازم در این راستا با اداره کل زندان‌های استان انجام خواهد شد.

محسن جهانشیر همچنین از آمادگی اداره کل ورزش و جوانان برای همکاری در برگزاری جشنواره‌های ورزشی، اعزام مربی، داور و ارائه تجهیزات و امکانات لازم به این مجموعه خبر داد.

جهانشیر ایجاد زیرساخت‌های ورزشی را از وظایف اداره کل ورزش و جوانان عنوان کرد و از اداره کل زندان‌ها خواست از ظرفیت و امکانات دستگاه ورزش و جوانان برای اجرای ورزش همگانی در زندان‌ها استفاده کند.