هدایت و ارشاد مردم به سمت خداشناسی رسالت اصلی روحانیون است

هدایت و ارشاد مردم به سمت خداشناسی رسالت اصلی روحانیون است

سنندج - نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: علما و روحانیون باید مردم را به سمت و سوی خداشناسی هر چه بهتر هدایت کنند.

به گزارش خبرنگار مهر ، آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی ظهر امروز در جمع تعدادی از روحانیون استان کردستان، ضمن تبریک ماه مبارک رمضان به بیان فضائل و برکات این ماه پرداخت و اظهار داشت: ماه مبارک رمضان ماه رحمت، برکت و مغفرت است و این ماه زمینه ساز تقوای الهی است.

وی با اشاره به ایام سالروز سفر تاریخی مقام معظم رهبری در سال ۸۸ به استان کردستان، به برکات و دستاورهای آن اشاره کرد و افزود: روز ۲۲ اردیبهشت سال ۸۸ با خلق حماسه‌ای ماندگار و به یاد ماندنی مردم استان به استقبال از رهبر شتافته و این روز را برای همیشه در تاریخ جمهوری اسلامی ایران جاودانه کردند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان ادامه داد: یکی از بزرگترین دستاوردهای سفر رهبر معظم انقلاب به کردستان همدلی و همبستگی و وحدت بیشتر بین شیعه و سنی بود که امنیت حاکم بر کردستان به صورت علنی جلوه گر شد و مدال استان فرهنگی را به کردستان اعطا نمودند.

آیت الله حسینی شاهرودی تغییر فضای استان و تحولات اقتصادی را از دیگر برکات این سفر تاریخی عنوان کرد و یادآور شد: تغییر نگاه و نگرش مردم ایران و بازتاب گسترده سفر به کردستان از دیگر دستاوردهای این سفر معنوی بود که توانست زمینه شکوفایی و توسعه استان را به همراه داشته باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه علما و روحانیون وارثان اصلی پیامبران و انبیا هستند، بیان کرد: روحانیون عیناً همان وظایف و تکالیف بر عهده آنها است که بر عهده پیامبران بوده است و بنابراین روحانیت وظیفه اش، وظیفه الهی است و یک تکلیفی است که خداوند برعهده آنها گذاشته است.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: روحانیون ادامه دهنده راه انبیا هستند و همانند پیامبران الهی وظیفه ارشاد و هدایت مردم و جامعه را به سمت خوبی‌ها و خداشناسی دارند چون مبلغان و مروجان دین الهی و هادیان و رهبران جامعه بوده و هستند و آنچه را که دین گفته است، باید تذکر دهند.

آیت الله حسینی شاهرودی با بیان اینکه نقش و جایگاه علما و اندیشمندان دینی در جامعه اسلامی طبق رسالت و ویژگی پیامبران خدمت به مردم است، اظهار داشت: برگزیدگان الهی، انبیا و معصومان، خدمت گزارترین افراد به مردم جامعه خواهند بود و روحانیون با الگو گرفتن از پیامبران باید خالصانه در جهت خدمت و رفع مشکلات و گرفتاری‌های مردم جامعه تلاش کنند و مشکلات و گرفتاری‌های آنان را مشکلات خود قلمداد کنند.

وی عمده مشکلات پیش آمده را ناشی از تلاش دشمن در جهت انحطاط و از بین بردن اسلام و مسلمین دانست و افزود: دشمن خانواده‌ها و اجتماع را به شکل‌های مختلف و به صورت جدی هدف قرار داده تا آنها را به فساد آلوده کند که در این میان کار روحانیت در امور فرهنگی کاری بسیار سخت و پیچیده شده و باید در مقابل این همه هجمه روانی و هجوم دشمن به مردم و جوانان بایستد و از انحطاط خانواده‌ها و جوانان جامعه جلوگیری کند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان در پایان سخنان خود یادآور شد: با توجه به هجمه دشمنان و توطئه‌های آنان علیه اسلام، یکی از وظایف اصلی روحانیت این است جلوی توطئه‌ها و ترفندهای دشمن را بگیرند و اسلام را یاری و از آن پاسداری کنند و با آگاه سازی و بصیرت افزایی، مردم و جوانان را در برابر توطئه‌ها و فتنه‌های دشمن نیز هوشیار کنند.