سومین همایش علمی دستاوردهای ورزش دانش آموزی برگزار می شود

سومین همایش علمی دستاوردهای ورزش دانش آموزی برگزار می شود

سنندج - معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش کردستان از برگزاری سومین همایش علمی دستاوردهای ورزش دانش آموزی کشور در سنندج خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر ، افشین خوشگوار ظهر امروز در اولین نشست انجمن علمی معلمان تربیت بدنی استان کردستان که با هدف بررسی و تبیین برنامه‌های سال ۹۸ برگزار شد، اظهار داشت: انجمن علمی معلمان به مثابه بازوان فکری و علمی معاونت در اجرای مطلوب برنامه‌ها است و شناسایی چالش‌های حوزه تربیت بدنی و ایجاد تفکر جمعی و تلاش برای حل چالش‌ها در چارچوب امکانات و شرایط موجود، مهمترین کارکرد انجمن علمی تربیت بدنی است.

وی افزود: فعال سازی انجمن‌های علمی شهرستان‌ها و مناطق و همراهی اعضای انجمن و سرگروه‌های آموزشی شهرستان‌ها در نظارت و بازدید از عملیاتی شدن دستورالعمل اجرا و ارزشیابی درس تربیت بدنی به کاهش ضعف‌ها و مشکلات کمک خواهد کرد.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان با اشاره به اینکه انجمن‌های علمی نباید توان و ظرفیت خود را به برگزاری کارگاه‌ها و دوره‌های علمی محدود کنند، ادامه داد: دامنه اختیارات و زمینه نقش آفرینی انجمن در حوزه‌های مختلف تربیت بدنی بسیار گستره است و انتظار می‌رود انجمن علمی معلمان تربیت بدنی برنامه‌های محوری و اصلی حوزه همچون رقابت‌های علمی و تخصصی، جشنواره الگوهای برتر تدریس و حتی مسابقات ورزشی را از نگاه علمی مورد تجزیه و تحلیل قرار دهند.

خوش گوار برگزاری موفق دو همایش علمی با موضوع دستاوردهای ورزش دانش آموزی در سطح کشور را از تجارب و اقدامات موفق استان عنوان کرد و یادآور شد: این آمادگی وجود دارد تا همایش سوم نیز برگزار شود اما پیش نیاز آن احصاء و مشخص کردن کردن فواید همایش‌های اول و دوم برای مجموعه ورزش دانش آموزی است.

وی در پایان با اشاره به اهمیت طرح آموزش آموزگاران پایه و لزوم برنامه ریزی برای بهینه سازی و کیفی سازی همکاران فعال در این بخش از اعضای انجمن علمی خواست نسبت به تدوین تقویم اجرایی انجمن در سال ۹۸ اقدام کنند.