انهدام باند سارقان گوشی همراه در قزوین

انهدام باند سارقان گوشی همراه در قزوین

قزوین- رئیس پلیس آگاهی استان قزوین از شناسایی و انهدام باند سارقان گوشی همراه و کشف ۹ فقره سرقت در این خصوص در قزوین خبر داد.

سرهنگ آرش مرادی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: در پی وقوع یک فقره سرقت به عنف از یک شهروند قزوینی و مراجعه به کلانتری، پرونده‌ای در این خصوص تشکیل و موضوع با تشکیل کارگروهی توسط پلیس آگاهی استان در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: با اقدامات فنی پلیسی و با همکاری مأموران کلانتری ۱۷ غیاث آباد هویت ۲ سارق شناسایی و در یک اقدام ضربتی در قزوین دستگیری و در مقر پلیس در بازجویی مأموران به ۶ فقره سرقت گوشی تلفن همراه اعتراف و یک مالخر را در این خصوص به پلیس معرفی کردند.

رئیس پلیس آگاهی استان قزوین اضافه کرد: با شناسایی و دستگیری مالخر در بازرسی از مغازه موبایل فروشی تعداد ۷ دستگاه گوشی سرقتی کشف شد.

این مقام انتظامی گفت: در این خصوص کلیه مالباختگان که اغلب پسران جوان و نوجوان بودند با مراجعه به مقر پلیس سارقان را مورد شناسایی قرار داده و متهمان در بازجویی فنی پلیسی ۲ نفر دیگر از همدستان خود را نیز معرفی و توسط پلیس در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شدند.

وی با اشاره به اینکه سارقان با استفاده از موتورسیکلت و با چهره پوشانده پس از شناسایی سوژه اقدام به زورگیری و سرقت گوشی و وجه نقد آنها اقدام می‌کردند عنوان کرد: همدستان سارقان نیز به ۳ فقره سرقت گوشی تلفن همراه و جمعاً این باند متلاشی شده به ۹ فقره سرقت به عنف در قزوین اعتراف کردند.

رئیس پلیس آگاهی استان قزوین تصریح کرد: شهروندانی که به این شیوه و شگرد مورد سرقت قرار گرفته جهت پیگیری به پلیس آگاهی استان مراجعه کنند.

سرهنگ مرادی با اشاره به اینکه متهمان با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند خاطر نشان کرد: شهروندان حتماً در زمان مکالمه با گوشی همراه در معابر و سطح شهر مراقبت‌های لازم را داشته و در صورت مشاهده هر گونه موارد مشکوک بلافاصله موضوع را با پلیس، از طریق تلفن ۱۱۰ در میان بگذارند.