salameno logo

اخبار روز دنیا از دریچه سلام نو

۲۷ محکوم جرائم غیرعمد در بوئین زهرا نیازمند کمک خیرین هستند

 ۲۷ محکوم جرائم غیرعمد در بوئین زهرا نیازمند کمک خیرین هستند

قزوین- ‌ رئیس کل دادگستری استان قزوین گفت: در شهرستان بوئین زهرا ۲۷ محکوم مالی و جرایم غیر عمد وجود دارد که مجموع بدهی این افراد حدود ۵۰ میلیارد ریال است که نیازمند کمک خیرین هستند.

حجت الاسلام نوالله قدرتی در حاشیه جشن گلریزان زندانیان جرایم غیر عمد که در شهرستان بوئین زهرا برگزار شد، در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: خیرین واسطه‌های فیض الهی هستند از این رو می‌توانند با اقدام خداپسندانه و نیکوی خود سنتی حسنه را در جامعه ثبت کنند.

وی افزود: مقدمات کار خیر در کشور مهیا است و همه باید کمک کنیم تا از این دست کار خیر که موجب گسترش مهر، محبت و نیکی در جامعه می‌شود، رواج داشته باشد و جشن‌های گلریزان که به منظور آزادی زندانیان جرایم غیر عمد برگزار می‌شود، فرصت مغتنمی است تا همه به نوعی از فیض و برکات این ماه مبارک بهرمند شویم.

رئیس کل دادگستری استان قزوین بیان داشت: نیکوکاری، احسان، کمک و دست گیری از نیازمندان که امری فطری و غریزی در انسان است و در آیات قرآن کریم نیز به این موضوع فراوان اشاره شده است باید همراه با نیت الهی باشد تا اثرات دنیوی و اخروی به دنبال داشته باشد.

حجت الاسلام قدرتی در ادامه یادآور شد: زمانی که دست یک انسان نیازمند را می‌گیرید و به او احسان و نیکی می‌کنید در واقع به خودتان نیکی کرده اید زیرا با این عمل موجب بخشیده شدن گناهان خود از درگاه خدای متعال می‌شوید که در نهایت رضایت الهی را در پی دارد و هدف از کار خیر جز این نیز نباید باشد.

مقام ارشد قضائی استان اظهار داشت: کمک‌های شما صرف کسانی می‌شود که ناخواسته و از روی غفلت مرتکب جرمی شده اند و حالا در زندان به سر می‌برند و ما باید به این باور برسیم که زندان همیشه جای مناسبی برای مجازات و اصلاح مجرم نیست بلکه جای کسانی است که از روی عمد مرتکب جرم شده و تکرار و تعدد جرم دارند و باید اجازه دهیم مرتکبین جرایم غیرعمد در کنار خانواده و جامعه اصلاح شوند.

وی در ادامه افزود: در شهرستان بوئین زهرا ۲۷ محکوم مالی و جرایم غیر عمد وجود دارد که مجموع بدهی این افراد حدود پنجاه میلیارد ریال می‌باشد که امیدواریم با نیت‌های خیر شما بتوانیم بخشی از بدهی آنها را از کمک‌های نقدی شما و بخشی را با گذشت طلبکاران و بخش دیگر را با اعطا تسهیلات تأمین نمائیم تا موجبات آزادی آنها فراهم شود.

رئیس شورای مسئولان قضائی استان تاکید کرد: آسیب‌های اجتماعی در سطوح مختلف جامعه مشاهده می‌شود و امروز بسیاری از این آسیب‌ها خانواده زندانیان را تهدید می‌کند به همین خاطر باید به گونه‌ای عمل کنیم که زندان و حبس به عنوان آخرین مجازات باشد.

حجت الاسلام قدرتی در پایان تاکید کرد: ستاد مردمی دیه فرصت مناسبی برای نیت‌های خیرخواهانه شما خیران است و اگر کمک‌های شما نبود قطعاً ما نمی‌توانستیم سال گذشته موجبات آزادی ۲۸۱ نفر را در استان فراهم نمائیم و امیدواریم این کمک‌های شما مختص جشن‌های گلریزان نباشد و در طی سال نیز ادامه داشته باشد.