ماموریت‌های شرکت شهربان در صورت ضرورت، به شهرداری‌ها و نواحی واگذار شود

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران به تصمیم غیرکارشناسی و غیرقانونی شهردار تهران و شورای اداری شهرداری در انتقال وظایف شهربان و حریم بان به یگان حفاظت شهرداری اعتراض کرد.

خبرگزاری میزان- رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران به تصمیم غیرکارشناسی و غیرقانونی شهردار تهران و شورای اداری شهرداری در انتقال وظایف شهربان و حریم بان به یگان حفاظت شهرداری اعتراض کرد.

به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، محمد سالاری در جلسه علنی شورای شهر تهران در تذکری به شهردار تهران گفت: جلوگیری از تخلفات ساختمانی در محدوده و حریم شهر تهران و نیز ساماندهی دست فروشی‌ها از ماموریت‌های شرکت شهربان و حریم بان و از جمله وظایف ذاتی و اصلی شهرداری تهران به عنوان یک نهاد عمومی است و باید به طور کامل در اختیار شهرداری تهران باقی بماند.

وی ادامه داد: ما نیز قبول داریم که این شرکت در ایفای نقش و مأموریت‌های خود موفق نبوده است، اما نظر تمامی مدیران و کارشناسان شهرداری اینست که در صورت تصمیم به واگذاری، این ماموریت‌ها باید به خود شهرداری‌ها و نواحی ۱۲۳گانه بر گردد.

سالاری اضافه کرد: این واگذاری بدون طرح موضوع در شورا و عدم بررسی و تصویب در شورای شهر تهران خلاف قانون است و اساساً شهرداری حق تغییر ساختار سازمانی بدون تصویب شورا را ندارد.