اولویت استقرار زنبورستان‌های کرج با بهره‌برداران بومی است

اولویت استقرار زنبورستان‌های کرج با بهره‌برداران بومی است

کرج - مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرج گفت: اولویت استقرار زنبورستان‌های کرج با بهره‌برداران بومی روستاها است.

عبدالرضا روشن نژاد در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به وضعیت زنبورداری در شهرستان کرج، گفت: اولویت استقرار زنبورستان ها با بهره‌برداران بومی روستاها است.

وی با تأکید بر اینکه پس از بهره‌برداران بومی، زنبوردارانی که سابقه استقرار دارند در اولویت هستند گفت: زنبورداران برای جابجایی نیاز به گواهی سلامت ندارند ولی ملزم به اخذ گواهی کوچ از مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان هستند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرج با اشاره به اینکه برخی زنبورداران از خارج استان وارد می‌شوند، گفت: آن‌ها باید گواهی بهداشتی و گواهی کوچ را از شهرستان مبدأ اخذ کنند.

روشن نژاد در ادامه از شوراهای اسلامی و دهیاران خواست در خصوص استقرار زنبورداران با جهاد کشاورزی هماهنگی و تعامل بیشتری داشته باشند.

وی به باغداران منطقه نیز توصیه کرد پیش از آغاز سم‌پاشی در خصوص جابجایی زنبورستان به زنبورداران اطلاع دهند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرج از هماهنگی‌های صورت گرفته با اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان در خصوص در اختیار گذاشتن اراضی ملی برای استقرار زنبورستان در مناطق ییلاقی خبر داد.

روشن نژاد اضافه کرد: انتظار می‌رود نسبت به اعلام میزان مراتع هر روستا به تفکیک برای ظرفیت سنجی تعداد کلنی و استقرار زنبورستان در اراضی ملی مناطق ییلاقی بر اساس معرفی‌نامه مدیریت جهاد کشاورزی اقدام شود.