حفظ وحدت بین مومنان رمز موفقیت و پیروزی در برابر دشمنان است

حفظ وحدت بین مومنان رمز موفقیت و پیروزی در برابر دشمنان است

قزوین- نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین گفت: رمز موفقیت مومنان و پیروزی بر دشمن حفظ وحدت، هم افزایی، دوری از تفرقه و تقویت اقتدار جمعی است.

به گزارش خبرنگار مهر ، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی صبح سه شنبه در جلسه تفسیر قرآن در مسجد امام خمینی (ره) قزوین اظهار کرد: قرآن راه نجات بشر از ضلالت و گمراهی و رسیدن به سعادت است و اگر به این کتاب اسنان ساز متوسل شویم به تعالی می رسیم.

وی افزود: هر جا که به قرآن نزدیک شده و به آن توسل کرده‌ایم به موفقیت رسیده‌ایم و هر جا از این کتاب آسمانی فاصله گرفته‌ایم دچار خسران و زیان شده‌ایم.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین یادآور شد: شرایط امروز نشان می‌دهد آنها که از قرآن و دین دور می‌شوند براحتی در مسیر استکبار قرار می‌گیرند اما نمی‌دانند مستکبران هیچ نفعی برای ما نمی‌خواهند و همه کارهایی که انجام می‌دهند بر اساس مکر، حیله و نیرنگ است لذا مومن باید صلابت داشته باشد و به غیر از خدا به کسی اعتماد نکند چرا که برای ما مصیبت به بار می‌آورد و نمونه‌های آن را نیز دیده‌ایم.

وی بیان کرد: در شرایط کنونی هم بسیاری را می‌بینیم که تلاش می‌کنند مردم را فریب دهند تا آنها را مطیع و پیرو خود کنند اما مومنان به کافران می‌گویند ما نمی‌توانیم مسیر شما را دنبال کنیم و فقط دنبال خدا، پیامبر (ص) و ائمه اطهار (ع) می‌رویم.

امام جمعه قزوین خاطرنشان کرد: آیات ۴۵ تا ۵۲ سوره غافر خیلی زیبا نمایش می‌دهد که اگر انسان‌ها در دنیا دنبال آدم گناه کار، فرعونیان، مستکبران و هر ناجوانمردی حرکت کند، خودش مسئول است و در قیامت کارش به جهنم و عذاب کشیده می‌شود.

آیت الله عابدینی یادآور شد: خداوند به مومنان تاکید می‌کند نباید متفرق باشند و ریشه یکدیگر را بزنند بلکه باید با هم‌افزایی پیرو انسان‌های خوب و مومن باشند و قدرت خود را بیشتر کنند.

امام جمعه قزوین اظهارداشت: ائمه اطهار (ع) بخاطر اینکه همواره خود را در مقابل خدا می‌بینند، جلوه خدایی پیدا می‌کنند و انسان‌ها و مومنان نیز همواره احساس نیاز می‌کنند و از آنها تقاضا می‌کنیم بین ما و خدا شفیع شوند و دست ما را بگیرند تا خدایی شویم.