۱۰۰ درصد ارزش افزوده شهرقدس صرف پروژه‌های عمرانی شده است

 ۱۰۰ درصد ارزش افزوده شهرقدس صرف پروژه‌های عمرانی شده است

قدس- معاون فنی عمرانی فرمانداری قدس گفت: ۱۰۰ درصد ارزش افزوده شهرقدس صرف پروژه‌های عمرانی شده است.

فریدون عطایی در گفتگو با خبرنگار مهر به اجرای پروژه‌های عمرانی خوب از محل اعتبارات ارزش افزوده در روستای دانش اشاره کرد و اظهار داشت: روستای دانش با توجه به جمعیت بالا فاقد دهیاری بود که در دی ماه ۹۷ دهیاری تأسیس و اعتباراتی که از سال‌های ۹۵ و ۹۶ از محل ارزش افزوده به حساب فرمانداری برای این روستا واریز شد که طی تشریفات قانونی ابتدا مشکلات مطرح و برنامه ریزی جهت اجرای پروژه‌ها در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: کمبود و نبود زمین جهت اجرای پروژه‌های عمرانی بخش عمده‌ای از مشکلات در این منطقه بود که تملک زمین یکی از عمده خواسته‌های مجموعه روستا و بخشداری بود که ۲ قطعه زمین برای احداث ساختمان چند منظوره و احداث ساختمان آتش نشانی روستا در نظر گرفته شد.

عطایی تصریح کرد: ساماندهی و اجرای طرح‌های خوب برای مبلمان روستایی این منطقه به صورت مناقصه عمومی در دست اقدام قرار گرفت و قطعی آب این منطقه نیز بخش دیگری از مشکلات بود که با خرید ژنراتور به این موضوع نیز توجه گردید.

معاون فنی عمرانی فرمانداری قدس تصریح کرد: شاید ما اولین فرمانداری باشیم که از محل ارزش افزوده با این حجم پروژه عمرانی تعریف کرده باشیم و تا پایان ۳ سه پروژه بزرگ ساختمان چند منظوره، ساختمان آتش نشانی و مبلمان روستایی را به بهره‌برداری خواهیم رساند.

وی به بحث پروژه بیمارستان شهرستان قدس نیز اشاره کرد و افزود: هم اکنون بیمارستان شهرستان قدس ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و حدود ۱۵ درصد از مصالح آن نیز خریداری شده است و در مجموع ۷۵ درصد با مصالح موجود پیش رفته است و با توجه به تزریق اعتبار ۳۰ میلیارد تومانی از محل سفر رئیس جمهور محترم امیدواریم که تا شهریور ماه و طبق زمان بندی‌های اعلام شده به بهره داری برسد.

عطایی به تقاطع غیر هم سطح ورودی شهر قدس نیز اشاره کردو گفت: تقاطع غیر همسطح ورودی شهر قدس مهم است و چیزی حدود ۷۰ درصد اجرا شده و کمتر از ۴۵ روز دیگرمسیر کرج به شهر قدس به بهره‌برداری می‌رسد.

وی توجه به معضل ترافیک داخل شهر، ورودی و خروجی را نیز بخشی از مطالبات شهروندان قدس خواند و گفت: مسیر تولید گران، یکی از مشکلات ورودی به شهرقدس بود و به خاطر اینکه ما حجم ترافیک را انتقال داده و از دو مسیر خروج داشته باشیم و ترافیک را به حداقل برسانیم پل اسماعیل آباد را از محل اعتبارات راه آهن جمهوری اسلامی تعریض نمودیم و امروز ۹۰ درصد پروژه اجرا شده و فقط آسفالت آن باقی مانده که پیمانکار قول ۱۵ روزه برای بهره برداری داده است و همچنین برای کاهش ترافیک ورودی شهر نیز مطالعاتی جهت اجرای یک ترن هوایی در دستور کار قرار گرفته و اگر توافقاتی با انجمن معادن شن و ماسه و تداخلی با مسیر خط اصلی مترو نداشته باشد این طرح نیز اجرا خواهد شد.