مشکلات پیاده راه اکباتان را می پذیریم/لزوم تعامل برای حل مسائل

مشکلات پیاده راه اکباتان را می پذیریم/لزوم تعامل برای حل مسائل

همدان - معاون خدمات شهری شهردار همدان بابیان اینکه مشکلات پیاده راه اکباتان همدان را می پذیریم، گفت: رفع مشکلات نیازمند تعامل دستگاه‌های نظارتی و اجرایی است.

به گزارش خبرنگار مهر ، وحید علی ضمیر عصر دوشنبه در کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر همدان که در خصوص مشکلات پیاده راه اکباتان تشکیل شده بود با بیان اینکه مشکلات را می‌پذیریم ولی اینکه عنوان شود شهرداری نسبت به موضوع بی تفاوت بوده قابل پذیرش نیست، گفت: در رفع مشکلات تعامل دستگاه‌های نظارتی و اجرایی لازم است.

وی با بیان اینکه برای ساماندهی انگشتر فروشان این منطقه ۲ هفته قبل جلسه‌ای برگزار شد و پرونده خرید پارکینگ برای این موضوع باز شده است، گفت: البته تملک پارکینگ مورد نظر حداقل ۵ تا ۶ ماه زمان نیاز دارد که به مالک پارکینگ درخواست دادیم فضا را به صورت اجاره در اختیار شهرداری قرار دهد که قبول نکرد.

علی ضمیر با بیان اینکه انگشتر فروشان مصداق سد معبر نیستند چون حالت رهگذری دارند و نمی‌توانیم با آنها برخورد جدی داشته باشیم، گفت: اکیپی تجهیز می‌شود تا به موضوع ورود مجدد داشته باشد.

معاون خدمات شهری شهردار همدان در توضیح وضعیت فضای سبز این مسیر نیز با بیان اینکه از زمان بهره‌برداری پیاده راه اکباتان تاکنون ۳ مرتبه پای درختان کاپیتال و پیچ امین الدوله کاشته شده اما به دلیل مسائل اجتماعی و فرهنگی پایدار نبوده است، گفت: باز هم کاشت انجام می‌شود اما کسبه باید در زمینه نگهداری فضای سبز شهرداری را کمک کند.

وی در توضیح علت خاموشی‌های پیاده راه با بیان اینکه در خصوص کابل استفاده شده در زمان اجرای طرح متأسفانه در زمان بهره‌برداری به دلیل اشتباهات محاسباتی و فنی کابل کشش حجم پای چراغ خیابانی را نداشت، گفت: اما این مشکل رفع شد و پایه‌های روشنایی خیابان اکباتان روشن است.

مبلمان‌شهری تهیه شده و حتی برای کارهای هنری پیاده راه به لحاظ تعداد و کیفیت کارها سنگ تمام گذاشتیم وی با بیان اینکه مبلمان‌شهری تهیه شده و حتی برای کارهای هنری پیاده راه به لحاظ تعداد و کیفیت کارها سنگ تمام گذاشتیم، گفت: در خصوص استفاده ماشین برقی در پیاده راه اکباتان پیمانکار طرح به دلیل شرایط سرمایه‌گذاری که وسایل جدیدی خریداری کرده است قادر به ادامه فعالیت نبود چرا که مدتی خودروها ابتدای پیاده راه‌ها اکباتان مستقر می‌شدند اما متأسفانه در این مسیر مسافری نبود و استقبال صورت نمی‌گرفت اما از این به بعد برای استقرار خودروهای برقی در این مسیر نیز هماهنگی صورت می‌گیرد.

علی ضمیر به مجوزهای تردد وسایل باری نیز اشاره کرد و با بیان اینکه این وضعیت یکی دو ماه اخیر ساماندهی شده است، گفت: در صدور مجوزهای یک ماهه سو استفاده‌هایی صورت می‌گرفت که مدت اعتبار این مجوزها به ۳ روز کاهش پیدا کرده است.

معاون خدمات شهری شهردار همدان با بیان اینکه به ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین نیز از یک ساعتی به بعد برای تخلیه بار و بارگیری در پیاده راه اکباتان مجوز داده می‌شود، گفت: مجوزهای ۳ روزه در کمترین زمان صادر می‌شود تا مشکلی برای کسب ایجاد نشود.

وی با بیان اینکه در خصوص غرفه‌های در نظر گرفته شده برای فعالیت دست فروشان در انتهای پیاده راه اکباتان نیز مجوز این غرفه‌ها دریافت شده است، افزود: تا پایان هفته جاری کار نهایی قانونی برای ساخت غرفه‌های انتهای خیابان اکباتان انجام می‌شود و ساخت غرفه‌ها در دست اقدام است.