۱۰۰ سبد کالا از محل عواید یک موقوفه در ساری توزیع شد

۱۰۰ سبد کالا از محل عواید یک موقوفه در ساری توزیع شد

ساری - مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران از توزیع ۱۰۰ سبد کالا از محل عوائد موقوفه علی مفیدیان در ساری خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر ، حجت الاسلام ابراهیم حیدری دوشنبه شب در مراسم توزیع سبد کالا در امامزاده عباس (ع) ساری گفت: از محل عوائد موقوفه حاج علی مفیدیان تعداد ۱۰۰ سبد کالا و اقلام غذایی در شهرستان ساری توزیع شد.

وی افزود: مرحوم حاج علی مفیدیان در تاریخ ۱۴ اردیبهشت ۱۳۴۸ هجری شمسی بخشی از اموال خود در خیابان فرهنگ ساری را وقف بر افطار و سحر در ماه مبارک رمضان و خیرات و مبرات نمود.

حجت الاسلام حیدری ادامه داد: رویکرد طرح افق، رویکرد اجتماعی، فرهنگی و مذهبی است که با خدمات رسانی بیشتر به مردم، تبلیغ کار فرهنگی صورت می‌گیرد.

وی هدف از اجرای این طرح را ارائه خدمات اجتماعی و کاهش آسیب‌های اجتماعی بیان کرد و افزود: در طرح افق، از سوی امامزادگان شاخص سبد کالا بین نیازمندان مجاور به صورت مستمر، توزیع می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران با اشاره به اینکه هزینه و درآمد بقاع متبرکه باید در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی بر اساس نیات واقفان پیش رود، تصریح کرد: این یک متد جدید است و راهبری جدید اوقاف نیز عملیاتی کردن همین موضوع بوده و ناظر به این موضوع است.

حجت الاسلام حیدری با اشاره به اجرای طرح افق در بقاع متبرکه گفت: در قالب این طرح بقاع متبرکه باید در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی نقش تأثیرگذار داشته باشند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران افزود: طرح جامع افق که همان پیوست‌های اجتماعی و فرهنگی و قرآنی است با جانمایی و واسپاری به تشکل‌های شاخص اجرا می‌شود زیرا تهیه پیوست‌های خدماتی، درمانی، اجتماعی، فرهنگی و آموزشی و… جزو ضرورت‌های فعالیت تشکل‌ها در بقاع متبرکه است.

وی ادامه داد: اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تلاش دارد تا کمک به نیازمندان باعزت نفس و کرامت انسانی همراه باشد و نباید فقر موجب تضعیف شخصیت انسان‌ها شود.