اجرای طرح های آبخیزداری در ۲۱ حوزه استان ایلام

اجرای طرح های آبخیزداری در ۲۱ حوزه استان ایلام

ایلام - معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی ایلام از اجرای طرح های آبخیزداری در ۲۱ حوزه استان ایلام طی سال جاری خبر داد.

عبدالسلام پیری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: درسال جاری از محل صندوق توسعه ملی عملیات مکانیکی آبخیزداری به منظور کنترل رسوب و سیلاب و حفاظت آب و خاک انجام می‌شود که برای استفاده حداکثری از این عملیات از اولین روزهای سال اقدام به انتخاب پیمانکار و اجرای آن شده است.

پیری اظهار داشت: اولین پروژه در سال ۹۸، اجرای سازه سنگی ملاتی در حوزه شهری ایلام و زیر حوزه ارغوان با حجم ۵۰۰ مترمکعب به اتمام رسید و ۲۰ پروژه دیگر در مرحله تحویل زمین، عقد قرارداد یا انتخاب پیمانکار هستند.

پیری بیان داشت: حجم این تعداد پروژه ۲۴۶ میلیون مترمکعب بوده و تعداد حوزه‌های اجرایی از محل صندوق توسعه ملی در سال ۱۳۹۸ که عملیات آبخیزداری و آبخوانداری در آنها صورت می‌گیرد، ۲۱ حوزه است.

وی عنوان کرد: خوشبختانه در سال ۹۷ از محل صندوق توسعه ملی سازه‌های متعددسنگی ملاتی در سطح استان به اجرا در آمد که اثر بخشی این سازه‌ها در کنترل سیلاب و جلوگیری از خسارت سیل در اراضی کشاورزی پایین دست و منازل مسکونی شهرها و تغذیه سفره‌های زیر زمینی بارز است.