آزادی زندانیان غیر عمد به کاهش مشکلات خانواده‌هایشان کمک می‌کند

آزادی زندانیان غیر عمد به کاهش مشکلات خانواده‌هایشان کمک می‌کند

سمنان - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان، با بیان اینکه آزادی زندانیان غیر عمد به کاهش مشکلات خانواده‌هایشان کمک می‌کند، گفت: این امر یکی از بهترین انواع خیرات است.

به گزارش خبرنگار مهر ، حبیب الله خجسته‌پور شامگاه دوشنبه در جشن گلریزان آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد استان سمنان در سمنان با بیان اینکه هرکسی که‌آن سوی میله‌ها گرفتار است، قطعاً مجرم عامدانه نیست‌، ابراز داشت: بعضاً مشاهده می‌کنیم دربین زندانیان غیرعمد بانوانی ‌نیز حضور دارند که ناخواسته و به دلیل اعتمادی که ‌به خانواده و نزدیکان ‌خود داشتند و به واسطه بدهی مالی در حبس افتاده اند و قطعاً دوری مادر از خانواده مشکلات بسیاری را برای ‌فرزندان و کانون گرم‌خانواده بوجود خواهد آورد.

وی افزود: سرپرست خانواری که در اثر اشتباه سهوی و بدون اینکه تلاشی عامدانه داشته باشد خلافی را مرتکب شده و توان پرداخت دین و قرض خود را ندارد، امروز باید عمر خود را در زندان سپری کند که این مهم مشکلاتی را برای دستگاه قضائی نیز به وجود می‌آورد.

ضرورت آزادی زندانیان غیر عمد

معاون استاندار سمنان گفت: این مهم در دیگر حوزه‌ها نیز قطعاً مشکلات اجتماعی را برای خانواده این زندانیان و محل سکونت آنها بوجود خواهد آورد که نیاز است با برگزاری این چنین جشن‌هایی و استفاده از حضور پرخیر و برکت خیرین عزیز، برای یاری رساندن به این ‌زندانیان تلاش‌کنیم.

خجسته پور با بیان اینکه بخش عظیم مشکلاتی که در اثر حضور این افراد در زندان بوجود می‌آید، جدا از مباحثی که برای‌ دستگاه‌ قضائی دارد، بحث مشکلات اجتماعی و خانواده‌های آنان است، تاکید کرد: نبود پدر و مادر در خانواده و گذران زندگی برای کودکان بدون حضور یکی از این دو یا بعضاً هر دوی آنان، مشکلات شخصی و اجتماعی مهمی را ‌برای ‌این ‌کودک ‌پدید می‌آورد که‌ در طول زندگی نیز با او همراه‌خواهد بود.

وی افزود: خوشحالیم که در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، مقام معظم رهبری در یک اقدام انقلابی با عفو تعداد زیادی از زندانیان موافقت کردند، اما هنوز هستند کسانیکه به دلیل بدهکاری به اشخاص حقیقی و شاکیان خصوصی در زندان‌ها حضور دارند و از این عفو بهره‌مند نشدند و در ‌این شبهای عزیز گرد هم می آئیم‌ تا ‌با قلمی، قدمی، دمی و درهمی از این ‌افراد حمایت ‌کنیم.