نشست های ستاد اقتصاد مقاومتی در شهرستان ها فعال شود

نشست های ستاد اقتصاد مقاومتی در شهرستان ها فعال شود

ایلام - معاون هماهنگی امور اقتصادی وزیر کشور گفت: نشست های دوره ای ستاد اقتصاد مقاومتی در شهرستان ها فعال شود.

به گزارش خبرنگار مهر ، بابک دین پرست عصر دوشنبه در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان از سه اقدام مهم مقام معظم رهبری در سیل اخیر گفت و تصریح کرد: اقدام اول مقام معظم رهبری که در همان روزهای اول سیل صورت گرفت پیام به نیروهای مسلح بود که منجر به حضور معنادار آنها در کنار سایر نیروهای دولتی و مردمی در امداد رسانی و کمک به مناطق سیل زده انجامید.

وی گفت: دوم جلسه‌ای بود که مقام معظم رهبری با دست اندرکاران ستاد مدیریت بحران کشور داشتند که منجر به انسجام بیشتر دستگاه‌های درگیر در کار شد و سومین اقدام مهم ابلاغیه بسیار مهمی بود که در پاسخ به درخواست ریاست جمهوری برای تأمین اعتبار مورد نیاز مناطق سیل زده صورت پذیرفت که منجر به تمرکز و هم افزایی بین دستگاهی شد.

وی در ادامه با تقدیر از عملکرد موفق مجموعه عوامل ستاد بحران در سیل اخیر گفت؛ مدیریت پیشگیرانه و به موقع در سیل اخیر به معنای واقعی از تلفات جانی در استان جلوگیری کرد و این مهم جای تقدیر دارد.

دین پرست در ادامه به اقدامات مهم ستاد بحران استان در برخورد با عوامل بحران زا اشاره کرد و گفت: چون در استان ایلام تلفات جانی نداشتیم کمتر خدمات مسئولان مورد توجه قرار گرفت این در حالی است که همین عملکرد موفق باعث عدم تلفات جانی شد.

وی ادامه داد: اگر در سیل اخیر در امر پیشگیری و پای کار آوردن مسئولان در کشور اهتمام لازم دیده نمی‌شد شاید تلفات جانی از دو سه هزار نفر بیشتر می‌شد.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود خواستار برگزاری نشست‌های دوره‌ای ستاد اقتصاد مقاومتی و کار گروه تسهیل و رفع موانع تولید در شهرستان‌های استان شد و گفت: استانداران، لیست واحدهای فعال تولیدی را همراه با مشخصات کامل به فرمانداران تحویل دهند و بعد شاهد ارتقای شاخص‌های تحویل داده شده باشند و این بایست یکی از مهمترین ملاک‌های ارزشیابی فرمانداران و مسئولان در استان در شرایط کنونی باشد.