لزوم بهره گیری از ظرفیت رسانه ها برای برگزاری باشکوه کنگره شهدا

لزوم بهره گیری از ظرفیت رسانه ها برای برگزاری باشکوه کنگره شهدا

بندرعباس - سرپرست معاونت سیاسی و امنیتی استانداری هرمزگان بر لزوم بهره گیری از ظرفیت رسانه ها برای برگزاری باشکوه کنگره شهدای هرمزگان تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر ، ایرج حیدری عصر دوشنبه در نشست هماهنگی برگزاری کنگره ۱۵۰۰ شهید استان هرمزگان با اشاره به جایگاه رفیع شهدا، عنوان کرد: شهدا با توجه به عظمت کار آنها در نزد پروردگار متعال از جایگاه بسیار رفیعی برخوردار هستند.

وی با اشاره به برگزاری کنگره ۱۵۰۰ شهید استان هرمزگان، خاطر نشان کرد: کنگره ۱۵۰۰ شهید استان هرمزگان در دی ماه سال جاری با هدف نشر و گسترش فرهنگ ایثار و شهادت و پاسداشت مقام شهدای استان برگزار می‌شود.

سرپرست معاونت سیاسی و امنیتی استانداری هرمزگان، تصریح کرد: باید به گونه‌ای از هم اکنون برنامه ریزی کرد که کنگره ۱۵۰۰ شهید استان به اهداف خود دست یابد و آثار آن در جامعه نمایان گردد.

حیدری افزود: رسانه‌های جمعی در استان هرمزگان در ترویج اقدامات فرهنگی نظیر یادواره‌های شهدا پیشگام بوده‌اند و در برگزاری کنگره ۱۵۰۰ شهید استان هم قطعاً پیشگام خواهند بود چون رسانه‌ها در انتقال فرهنگ ایثار و شهادت، جایگاه و تأثیر گذاری بالایی دارند.

وی گفت: کلیه روابط عمومی‌های دستگاه‌های اجرایی استان با دبیرخانه برگزاری کنگره ۱۵۰۰ شهید استان همکاری نزدیکی داشته باشند.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان با تاکید بر استفاده از ظرفیت دهیاری‌ها در برگزاری کنگره ۱۵۰۰ شهید استان، اظهار داشت: دبیرخانه برگزاری کنگره ۱۵۰۰ شهید استان از ظرفیت دهیاری‌های استان در برگزاری باشکوه کنگره بهره ببرد و برای تسریع در روند کار ضرورت همکاری دهیاری‌ها به فرمانداری‌ها ابلاغ خواهد شد.

وی در همین رابطه گفت: دهیاری‌های استان‌ها می‌توانند ظرفیت بی بدیلی در تهیه صحیفه شهدای شهرستان‌ها و استان باشند که باید دبیرخانه همایش از این پتانسیل نهایت بهره را ببرند.

حیدری خاطرنشان کرد: در برگزاری کنگره ۱۵۰۰ شهید استان هدف تنها روز برگزاری کنگره نباشد بلکه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و معرفی جایگاه رفیع شهدا از هم اکنون در دستور کار باشد.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، تصریح کرد: صداوسیما در کنار سایر رسانه‌های جمعی نقش مهمی در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و برگزاری باشکوه کنگره ۱۵۰۰ شهید استان دارد.

وی خاطرنشان کرد: سایت اطلاع رسانی کنگره ۱۵۰۰ شهید استان بنام کنگره با محتوای مناسب طراحی و راه اندازی گردد