شهر یاسوج نیازمند زیباسازی اصولی و هدفمند است

شهر یاسوج نیازمند زیباسازی اصولی و هدفمند است

یاسوج- استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: شهر یاسوج نیازمندزیباسازی مبلمان شهری به صورت اصولی و هدفمند است وبه عنوان پیشانی اداری و سیاسی استان باید از چهره زیباتری برخوردار باشد.

به گزارش خبرنگار مهر ، علی محمد احمدی بعدازظهر دوشنبه در دیدار اعضای شورای شهر و شهردار یاسوج افزود: تقویت زیرساختهای شهری مرکز استان نیازمند همدلی و همکاری بیشتر مردم و مسئولان است.

وی با بیان اینکه نیاز اکنون شهر، ایجاد زیرساخت‌ها و زیباسازی شهر است و اگر در گذشته در هر سال تنها دو میلیارد تومان به حریم رودخانه بشار اختصاص می‌یافت، اکنون مبلمان زیبا و ساحل سازی چشم نوازی در حریم این رودخانه را شاهد بودیم.

احمدی بر زیباسازی شهر یاسوج با جذب سرمایه گذار تاکید کرد و گفت: این امر باید در اولویت مدیریت شهری باشد و اجرای زیرساخت‌ها و زیباسازی مبلمان شهری به صورت اصولی و هدفمند می‌تواند شهر یاسوج را به یکی از زیباترین شهرهای کشور تبدیل کند.

استاندار بیان داشت: شهر یاسوج دارای ظرفیت‌ها و قابلیت‌های فراوانی است و انتظار می‌رود که مسئولان حوزه شهری شرایط مناسب برای حضور سرمایه گذار را فراهم کنند و جذب سرمایه گذار در اولویت کاری مدیریت شهری باشد.

وی تصریح کرد: رشد کمی فضای شهری یاسوج در صورتی پسندیده است که همراه با آینده پژوهی و طرح‌های علمی باشد اما اکنون حاشیه نشینها در اطراف شهر با آسیب‌های اجتماعی درگیر هستند.

استاندار افزود: این چهره زیبنده شهر یاسوج نیست و باید با یک عزم جهادی برای رفع این مشکلات و زیباسازی محیطی گام برداشت.

احمدی اظهار داشت: شرایط هندسی معابر اصلی شهر نیز ترافیک روان را نشان نمی‌دهد و باید با ایجاد زیرگذر، تقاطع غیرهم سطح و سایر مسائل فنی این مشکلات برطرف شود.

وی همچنین با اشاره به خسارتهای ناشی از سیل در استان گفت: تمامی کارخانه‌هایی که در حریم رودخانه احداث شده‌اند از دریافت خسارت محروم می‌شوند و این اعتبار تنها به کسانی تعلق می‌گیرد که در محل‌های قانونی اقدام به کار و تولید کرده‌اند.

استاندار همچنین شورا را یکی از دستاوردهای مهم و بنیادی نظام در بحث مردم سالاری نوین دانست و افزود: امید است روزی شاهد آن باشیم که شوراها در توسعه محلی نقش و مأموریت خود را ایفا کنند.

احمدی اظهار داشت: باتوجه به شرایط کنونی کشور، کمبود منابع و انتظارات مردم که در حال افزایش است باید تمام تلاش خود را برای استفاده مطلوب‌تر از این منابع برای خدمت رسانی مطلوب به مردم به کار گیریم.

اوی همچنین با اشاره به تأمین قیر از سوی دولت برای استان و لزوم برنامه ریزی هدفمند برای قیر پاشی جاده‌ها و جلوگیری از هدرروی بیت المال، گفت: این سهمیه قیر با کمک وزیر نفت، رایزنیهای مجمع نمایندگان استان و پیگیری‌های استانداری محقق شد و انتظار می ورد پس از شناسایی مکان‌های مناسب و به صورت هدفمند نسبت به قیرریزی جاده‌ها اقدام شود.