۴۷ لکه صنعتی بدون مجوز استان تهران ساماندهی می شوند

۴۷ لکه صنعتی بدون مجوز استان تهران ساماندهی می شوند

تهران- رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران گفت: ۴۷ لکه صنعتی بدون مجوز استان تهران ساماندهی می شوند.

به گزارش خبرنگار مهر ، نعمت اله ترکی ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران حاضر در استانداری تهران در مورد جزئیات جلسه کارگروه تخصصی زیرمجموعه ستاد اقتصاد مقاومتی استان تهران گفت: این نخستین جلسه کارگروه در سال ۹۸ بود که به ۳ حوزه جهاد کشاورزی، صنعت و معدن و شهرک‌های صنعتی بحث و تبادل نظر شد.

ترکی افزود: در حوزه جهاد کشاورزی مقرر شد تا برای یکبار معاونت آمار و اطلاعات سازمان مدیریت تهران و جهادکشاورزی استان تهران آمارهای خود را تبادل و در اطلاعات مشترکی داشته باشند تا چالش‌ها در این حوزه آماری رفع شود و همچنین تولید گیاهان دارویی و دام مولد و کشت دانه‌های روغنی و صنایع تبدیلی گفتگو شد که کارها و اقدامات خوبی در دست اجرا است.

وی در خصوص حوزه صنعت و معدن و تجارت و حوزه توسعه صنایع‌های تک نیز بیان داشت: در این حوزه‌ها نیز برنامه‌ها مورد بررسی قرار گرفت و در بخش شهرک‌های صنعتی هم برای نخستین بار در سطح استان تهران و کشور شهرک صنعتی و ناحیه صنعتی به صورت تخصصی دنبال می‌شود که مهمترین آن ایجاد شهرک صنعتی تولید پوشاک است که برای نخستین بار در زمینی به وسعت ۲۰۰ هکتار مطالعه و برنامه ریزی شده و کارگروه آمایش هم این هفته نتیجه نهایی را اعلام می‌کند.

ترکی گفت: ما ۴۷ لکه صنعتی بدون مجوز داریم که مقرر شد برای یک بار اینها ساماندهی و مجوز دار و بر اساس اهداف اسناد توسعه استان هدایت شوند.