لزوم استفاده از ظرفیت معادن کرمانشاه /آزادسازی دو پهنه برای سرمایه گذاری

لزوم استفاده از ظرفیت معادن کرمانشاه

کرمانشاه_استاندار کرمانشاه با تاکید بر لزوم استفاده از ظرفیت معادن استان گفت: دو پهنه در حوزه های قیر و سنگ تزئینی جهت سرمایه گذاری های جدید آزادسازی شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از استانداری کرمانشاه هوشنگ بازوند در نشست شورای معادن استان اظهار داشت: استان کرمانشاه دارای پتانسیل‌های بسیار خوبی در حوزه قیر طبیعی و سنگ‌های تزئینی است و با جذب سرمایه گذاری‌های جدید، اشتغال زایی مناسبی را در این حوزه برای جوانان کرمانشاهی پدید آورد.

وی افزود: خوشبختانه مدیریت جدید سازمان صنعت و معدن و تجارت استان طی ماه‌های اخیر فعالیت‌ها و پیگیری‌های بسیار خوبی را در حوزه معادن استان انجام داده که جای تقدیر دارد.

استاندار کرمانشاه بیان داشت: به تازگی یک پهنه با مساحت ۱۲۷۷ کیلومتر مربع در گیلانغرب مورد مطالعه قرار گرفته است که حدود ۵۰ کیلومتر مربع از این مساحت جهت بهره برداری از قیر طبیعی مناسب تشخیص داده شده است.

وی تصریح کرد: همچنین یک پهنه ۱۱۰ کیلومتری دیگر در شهرستان هرسین مورد مطالعات اکتشافی قرار گرفته که بر اساس برآوردهای صورت گرفته، ۷ کیلومتر از این محدوده جهت ایجاد معادن سنگ تزئینی مناسب توصیف شده است.

بازوند عنوان کرد: بر اساس مصوبه شورای معادن استان مقرر شده است این دو پهنه واقع در شهرستان‌های هرسین و گیلانغرب تا پایان خردادماه آزاد گردد و آماده واگذاری به کارآفرینان و سرمایه گذاران شوند.